ODLUKA U MASTORICI: Talić: Zaboraviti meč u Belgiji i pokušati doći do pobjede (VIDEO)

Igokea će u trećoj utakmici tražiti prolazak u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona. Nakon teškog poraza protiv Ostendea 64:85, tim iz Laktaša mora da brzo zaboravi duel u Belgiji i okrene se ka majstorici.

Pauza zbog kovida itekako je ostavila traga na ekipu koja je katastrofalno ušla u meč. Belgijanci su došli brzo do 30:5 i tu se pobjednim već mogao da nasluti. Ipak u nastavku Igokea je pokazala da može da se nosi sa rivalom.

Plejmejker Darko Talić je nakon meča istakao da se moraju izvući pouke i što prije zavoraviti ovaj duel.

-Čestitam Ostendeu na pobjedi. Bili su bolja ekipa. Mi nismo dobro igrali u odbrani na startu što su oni znali da kazne i steknu veliku prednost. Nakon toga je bilo teško vratiti se u meč. U drugom dijelu smo pokazali karakter nekoliko puta smo poklušavali da stignemo rivala. Dali smo sve od sebe, odigrali smo bolje u odbrani u drugom dijelu i tako moramo da igramo u idućem meču. Brzo moramo da zaboravimo ovaj meč i okrenemo se majstorici u kojoj ćemo dati maksimum da izborimo plasman u Top 16 fazu- istakao je Talić.

Ekipu je na ovoj utakmici vodio Marko Barać, dok se na presu našao pomoćni trener Milutin Latinčić.

-Čestitke na pobjedi, sjajno su otvorili utakmicu. Mi smo u toku utakmice pokušavali da se vratimo, bilo je i dobrih momenata, ali generalno ta prva četvrtina i ulazak u utakmicu nas je stalno držao u minusu iz kog se nismo mogli vratiti . Utakmicu ćemo što prije zaboraviti i okrenuti se narednoj utakmici i pokušati da odigramo što bolje- rekao je Latinčić.

Treća odlučujuća utakmica odigraće se sutra u 18.30 časova a pobjednik duela plasiraće se u grupnu fazu.