OSVETA BASKONIJI Zvezda ostala u borbi za Top 8

Crvena zvezda se osvetila Baskoniji za poraz! Beograđani su savladali rivala 86:83 i tako su ostali u borbi za plasman u Top 8.

Zvezda je odigrala meč pun oscilacija protiv Baskonije i još jednom se pokazalo da im španski rival u posljednje vrijeme “nikako ne leži”.

Beograđani su katastrofalno ušli u meč. Bez dobre odbrane, dozvolili su rivalu da se „rastrči“, da u tranziciji dođu do laganih poena pa su nakon deset minuta gosti imali plus 13 (26:13).

Međutim, u drugoj četvrtini kao da je istrčala druga Zvezda. Odigrali su crveno-bijeli odlično u oba pravca i do odlaska na odmor došli do izjednačenja. Sve je funkcionisalo odlično u igri Beograđana.

U sličnom ritmu je krenula i treća četvrtina. Zvezda je napravila seriju 9:0 i povela 50:41, ali je onda krenuo hod po mukama u napadu. Nisu uspjevali ništa da pogode, čak ni slobodan bacanja i Baskonija je napravila preokret.

Uzbuđenja su nastavljena i u posljednjoj četvrtini.  Zvezda je uspjela dva puta da se odlijepi i dođe do plus osam ali su gosti šutevima za tri poena se vraćali u igru. Ipak, posljednji nalet domaćih je donio plus 10(82:72).

Ali ni tu nije bio kraj. Gosti su prvo dali koš uz faula a zatim je Kostelo ubacio trojku i donio novu neizvjesnost. Prava drama je viđena u finišu. Fontekio je pogodio trojku za 81:84 a Zvezda nije uspjela da realizuje napad. Ipak, Dobrić je ukrao loptu a Holins je sve riješio polaganjem

Luka Mitrović je ubacio 18 poena a poem manje imao je Nejt Volters. Na drugoj strani Fontekio je imao 19 a Boldvin 18 poena.