PAD U ZADNJOJ ČETVRTINI Zvezda se dugo borila protiv Reala, pa ubjedljivo izgubila

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Real Madrida 59:79 (16:25; 18:13; 17:19; 8:22) u 18. kolu Evrolige.

Detalj iz meča Crvena zvezda - Real Madrid

Imala je četa Duška Ivanovića lijepu priliku da pred svojim navijačima u hali “Aleksandar Nikolić” skine sklap Madriđanima.

Vraćala se iz dvocifrenog zaostatka, na krilima Filipa Petruševa i Nemanje Nedovića režirala je preokret u trećoj dionici i povela, ali sve urađeno prosula je u odlučujućem periodu.

Potpuno su crveno-bijeli stali, Real Madrid je posljednjih 10 minuta počeo serijom 12:0, držao je domaći tim bez koša pet i po minuta, pa poslije 18 poena zaostatka povratka nije bilo.

Upisali su košarkaši Zvezde deveti poraz, dok je tim Ćus Matea došao do 12. pobjede u sezoni i prve pozicije na tabeli, piše Sportal.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džanan Musa sa 19 poena, Valter Tavares je dodao dva manje, a u domaćem timu prednjačio je Nemanja Nedović sa 18. Filip Petrušev je dodao 17, a Ognjen Dobrić 11 poena.

Košarkaši Crvene zvezde naredni meč igraju u četvrtak od 19 sati, kada će ugostiti Monako.