(FOTO) PARNI VALJAK NE POSUSTAJE Partizan se mučio, pa u finišu srušio Vojvodinu

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Vojvodine u 17. kolu Superlige Srbije, rezultatom 3:1, a crno-bijeli su još jednom pokazali karakter i u samom finišu došli do sva tri boda.

Nakon šamara od TSC u prošlom kolu izabranici Igora Duljaja došli su do vrlo važnih bodova u borbi za jesenju titulu.

Bio je bolji Partizan u prvom poluvremenu, ali ni jedna ni druga ekipa nisu uspjele da dođu do gola. U drugom poluvremenu ofanzivna igra isplatila se Partizanu. Frenk Kanute postiže prvi pogodak u crno-bijelom dresu u 54. minutu igre.

I nisu se na tome zaustavili igrači Partizana, Mateus Saldanja imao je odličnu priliku u 67. minutu, ali je nije iskoristio, a onda hladan tuš za Parni valjak. Samo minut nakon prilike za Brazilca Partizana, Uroš Nikolić postiže pogodak za izjednačenje.

Ipak, pokazali su crno-bijeli karakter. Gajas Zahid u 88. minutu donosi veliku radost za Partizan, gdje je iskoristio smušenost u odbrani Vojvodine, baš kada su svi mislili da će to biti neriješen ishod.

Iskupio se Saldanja za propuštene prilike kada je u 3. minutu nadoknade oboren u šestnaestercu, a sudija Milovanović pokazao je na bijelu tačku. Preuzeo je Saldanja odgovornost i postavio konačnih 3:1.

Partizan suvereno drži lidersku poziciju na tabeli sa 43 boda, 6 više od ljutog rivala Crvene zvezde, koja ima i utakmicu manje. VOjvodina je na 6. poziviji sa 22 boda.