PIREJ POKOREN Jovićeva Valensija odnijela veliku pobjedu protiv Olimpijakosa

Košarkaši Valensije napravili su jedno od najvećih iznenađenja u 14. kolu Evrolige i savladali Olimpijakos u Pireju sa 63:56 (14:15. 21:11, 12:12, 16:18).

Presudna večeras u dvorani “Mira i prijateljstva” bila je druga četvrtina koju su gosti riješili u svoju korist i do kraja održali stečenu prednost, prije svega zahvaljujući fantastičnoj igri u odbrani.

Uspio je Olimpijakos da se približi i završnicu meča učini zanimljivom, ali su gosti na kraju odoljeli i zasluženo slavili.

Večerašnja utakmica biće upamćena po neslavnom debiju Filipa Petruševa za Olimpijakos. On je proveo nešto više od osam minuta na parketu, ali se nije upisao u listu strijelaca. Njegov saigrač iz nacionalnog tima Nikola Milutinov postigao je šest poena za domaćina.

U timu Valensije fantastičnu utakmicu odigrao je srpski plejmejker Stefan Jović koji je dirigovao igrom svoje ekipe i ubacio 12 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Kris Džons je takođe postigao 12 poena za goste, pišu Sportske.net.

Ovim trijumfom Valensija je pretekla Olimpijakos na tabeli i ima skor od osam pobjeda i šest poraza, dok je aktuelni vicešampion polovičan sa 7-7.