POGODIO I LUKIĆ Borac nakon sjajnog meča eliminisao Krupu

Fudbaleri Borca izborili su plasman u osminu finala fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su na gostovanju savladali šampiona i aktuelnog lidera prvenstva Republike Srpske Krupu sa 3:1.

Sjajan meč je viđen u kanjonu Vrbasa, sa puno šansi i golova tako da je prava šteta što nije bio u direktnom prenosu, jer je utakmica obilovala dobrim potezima i uzbuđenjima pred oba gola.

Nakon početnog ispitivanja snaga Borac je prvi zaprijetio u 14.minuti kada je udarac Nikole Ninkovića zaustavio čuvar mreže domaćih Milošević. Krupa se nije orjentisala samo na odbranu gola već se nadigravala sa gostima.

Domaći tim je u period od 15. do 19.minuta propustio dvije velike šanse. Prvo je udarac Srđana Mrzića izblokiran, da bi zatim šutirao Miloš Perović. Njegov udarac je zaustavio Nikola Ćetković.

U 28. minuti gosti su poveli. Enver Kulašin se odlično snašao u šesnaestercu domaćih i pogodio je mrežu.

Krupa je zatim brzo mogla do izjednačenja. Udarac Mrzića je blokirao Lazić, a zatim  je Leli iz dobre pozicije šutirao pored gola. Borcu je zatim poništen gol jer se mladi Kulašin našao u nedozvoljenoj poziciji.

Kazna za promašaje je došla u 37. minuti. Jovo Lukić je uspio da postigne prvenac u novoj sezoni u takmičenjima na nivou BiH. Njegov prvi pokušaj Milošević je odbranio, ali napadač Borca nije odustajao i iz drugog pokušaja je zatresao mrežu.

Na startu drugog dijela ponovo je Krupa prijetila preko Mrzića. Golman domaćih Milošević se istakao nakon pokušaja Jove Lukića, ali je bio nemoćan u 64. minuti. Spremo je u šesnaestercu pronašao Gorana Zakarića koji dolazi do gola i povećava prednost na 3:0.

Krupa se brzo vratila u meč. Ajdin Redžić je sjajnim udarcem smanjio zaostatak. Domaći tim je zatim imao dvije dobre prilike da se u potpunosti vrati u meč. Prvo je pokušao Mrzić, a zatim i Čelar čiji je udarac odbranio Ćetković.

U 72.minuti nova prilika za Krupu. Najbolji strijelac lige Republike Srpske Srđan Mrzić je bio u dobroj prilici no opet se istakao golman gostujućeg tima.Do kraja utakmice viđena je još po jedna dobra prilika na obe strane ali udarci Ognjena Krnete i Ivana Grgića su završili pored gola.

Parovi preostalih mečeva koji se igraju sutra: 14.00: Budućnost –Željezničar, Famos –Široki, Jedinstvo- Sloga, Laktaši –Igman, Zvijezda 09-Zrinjski, Tošk –Velež, Kolina –Posušje, Radnik – Tekstilac, Zvijezda –Gradina, Rudar Han Bila –Rudar Kakanj, Sloboda – Rudar Prijedor, 15.00 Sloga GV –Leotar, 16.00: Alfa Modriča –Tuzla, 18. časova: Čelik -Sarajevo.