PONOVO RADI TIKA-TAKA Barselona do nogu potukla Real Madrid u "El-Klasiku"

Do nogu je potučen Real Madrid u El Klasiku sa 4:0, a moglo je biti i mnogo ubjedljivije.

Barselona je briljirala na Santjago Bernabeu, a na kraju je promašila bar još četiri izgledne prilike.

Prvi put su Madriđani igrali el klasiko u crnim dresovima, a Barselona žutim

Barselona je povela u 29. minutu, akcija je krenula od Đerara Pikea koji je povukao loptu po sredini, poslao je do Usmana Dembelea na desnu stranu, a on se lako izborio sa Naćom koji nije mogao da mu parira kada je brzina u pitanju. Pošto je predriblao i preševao čuvara, Dembele je centrirao, a odlično se u kaznenom prostoru Reala pozicionirao Obamejang i glavom matirao golmana domaćih.

Ronald Arauho je bio strelac drugog pogotka Barse, pošto je sam istrčao pred Kurtou. Opet je ogroman dio posla odradio Dembele koji je poslao odličnu loptu u prazan prostor Arauhu, on istrčao i savladao Belgijanca.

Sam početak drugog poluvremena i najbolja akcija na utakmici, možda i ove sezone. Barsina “tika taka” je kao u najslavnijim danima ovog kluba razvalila odbranu Reala, u njoj gotovo da je učestvovala cela ofanzivna postavka Ćavijevog tima, da bi petom Obamejang odigrao za Ferana Toresa koji je “probušio” Kurtou.

Ako je treći pogodak Barse bio najlepši, četvrti je bio najčudniji. Naivna reakcija odbrane Real Madrida, ali opravdano jer je linijski sudija signalizirao ofsajd, ali se glavni nije javljao. Defanzivni Reala su stali, a Obamejang to iskoristio i postigao gol. VAR snimkom je utvrđeno da ofsajda zaista nije bilo.