PORAZ DENVERA Saigrači jokiću "pokvarili" tripl-dabl

Nikola Jokić se vratio na parket, odmah je preuzeo ulogu glavnokomandujućeg u Denveru, ali Nagetsi su i sa Srbinom u timu pretrpjeli poraz od Nju Orleansa na svom parketu.

Pelikansi su slavili sa 113:105 i naneli Denijevru drugi uzastopni poraz poslije serije od pet pobjeda, a srpskom asu je nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl.

Jokić je “preskočio” poraz od Jute, sanirao povredu nožnog palca i odigrao sjajan meč: 25 poena, uz šut iz igre sedam od 10, imao je 12 skokova i devet asistencija i to jedno dodavanje mu je nedostajalo za 71. tripl-dabl u karijeri. Nikola nije mnogo šutirao, a pogodio je sva tri šuta za tri poena, kao i svih osam slobodnih bacanja!

U poslednju četvrtinu Nagetsi i Pelikansi ušli su izjednačeni – 82:82 i Nikola Jokić je uzeo stvar u svoje ruke. Vezao je dvije trojke – u poslednjoj četvrtini ubacio 10 poena – ali na suprotnoj strani je bio čovek koji je imao spreman odgovr. I više od toga!

čekala ga je mašina koja može i više da isporuči.

Herbert Džons je na svaku Jokićevu trojku uzvratio istom mjerom. Ušao je u strašnu seriju u četvrtoj četvrtini i praktično sam doneo Pelikansima pobedu.

Dok nije došlo do neizvesne završnice nisu postojale nikakve naznake da bi Džons mogao da “eksplodira” kao u meču sa Klivlendom kada je ubacio 26 poena i postavio rekord karijere. Do ulaska poslednju četvrtu bio na učinku od sedam poena, a meč je završio sa 25!

Poslednje izjednačenje je viđeno na 97:97 i tada je Nju Orleans napravio seriju 6:0, “pobegao” i Nagetsi više nisu mogli da se vrate.

Denver je u posljednjoj dionici izdao šut za tri poena, koji ih je u većem delu meča sjajno služio. Jokić je ostavljao dva puta Rida i jednom Bartona same na šutu, oni prilike nisu pogodili i to je bilo to – Denevr je izgubio, a Jokiću “pobegao” tripl-dabl.