PORAZ "ORLOVA" Danci nadigrali Srbiju

Fudbaleri Srbije poraženi su u Kopenhagenu od selekcije Danske u prijateljskom susretu sa 3:0.

Vođstvo Dancima donio je Joakim Mele u 15. minutu susreta. Igrač Atalante je fenomalnim udarcem sa 20 metara pogodio mrežu “Orlova”. Srbija je do kraja poluvremena priprijetila udarcima Mitrovića i Kostića, ali do promjene rezultata nije došlo.

U nastavku domaća selekcija potpuno preuzima inicijativu. Na 2:0 u 53. minuti povisio je Jesper Lindstrom. Filip Kostić je izgubio loptu uz lijevu aut linije, do nje je došao Hojbjerg, koji je asistirao vezisti za njegov prvi gol u nacionalnom timu.

Zvijezda danske reprezentacije Kristijan Eriksen postavio je konačan rezultat utakmice. Plejmejker je odlično šutirao izvan šesnaesterca i postigao drugi gol za svoju selekciju nakon povratka na teren.

Srbija je tako upisala prvi poraz nakon osam susreta i prijateljske utakmice sa Japanom iz juna prošle godine (0:1).