PORAZ U NICI Partizan i dalje u dobroj poziciji

Nica je odigrala odličan meč i zasluženo došla do pobjede protiv Partizana 2:1 kojom se izjednačila po broju bodova.

Francuski tim je dominirao većim dijelom utakmice, dok Partizan nije uspio osim u jednom dijelu da nametne svoj ritam. Crno-bijeli su sredinom prvog dijela imali šanse preko Rikarda i Meniga koji nisu uspjeli da zatresu mrežu. Nica je to kaznila i uspjela je da povede preko Nikolasa Pepea koji je odbijenu loptu poslao u mrežu.

U drugom dijelu su Francuzi imali potpunu inicijativu pogodili su i stativu te promašili dvije dobre prilike. Partizan je iz prvog naleta došao do izjednačenja a u strijelce se u 74.minuti upisao Rikardo.

Samo tri minuta su crno bijeli imali remi, jer je veliku grešku i lošu reakciju odbrane kaznio Lemina.

KRAJ

Četiri minute sudijske nadoknade. Pao je Slobodan Urošević ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

87.min Rasplamsala se borba. Partizan se ne predaje. Crno bijeli pokušavaju da ugroze gol domaćih.

77.min – 2:1 Partizan se nije dugo radovao. Nakon samo tri minuta Mario Lemina koristi zbunjenost odbrane i opet donosi prednost domaćinu. Nisu imali sreće gosti jer se lopta odbila od Belića.

74. GOOOL 1:1 Rikardo donosi izjednačenje. Partizan je u prvom pravom naletu došao do gola. Važan gol za crno bijele.

Lutovac i Terzić ulaze u igru u timu Partizana. Izašli su Dijabate i Menig.

68.min – Crno -bijeli nikako da se oslobode pritiska. Francuski tim i dalje ima terensku inicijativu.

Pavlović ulazi u igru umjesto Traorea.

60.min -Nica mnogo bolja na startu drugog dijela. Francuzi imaju loptu i prijete golu crno-bijelih.

47.min – STATIVA! Sreća je bila uz Partizan.Labord pogodio stativu.

Promjena u timu Partizana. Kristijan Belić mijenja Fejsu.

POLUVRIJEME

Inače drugi meč ove grupe Slovacko -Keln je odgođen zbog magle i start je kasnio gotovo sat vremena.

43.min -Brahimi je pokušao udarcem sa preko 20 metara i šutirao je pravo u Popovića.

38.min -Sjajna intervencija Aleksandra Popovića koji je spriječio da Nica povede 2:0.

35.min -Pokušaj Partizana. Dijabate i dalje pravi probleme Francuzima

29.min -Domaća ekipa je povela 1:0. Na odbijenu loptu natrčao je Nikolas Pepe i donio prednost Nici koja je krunisala terensku inicijativu. Zakasnio je u ovoj situaciji Fejsa.

19.min – Partizan još jednom prijeti. Menig je bio u kontranapadu i dobro je šutirao tik pored stative.

16.min – Velika šansa za Partizan! Rikardo je dobro šutirao, a golman domaćih Marčin Bulka odbranio.

13.min -Partizan se oslobodio pritiska i pokušao je Traore.

8.min -Nastavlja se pritisak Nice. Domaći tim pokušava da pronađe put do mreže golmana Popovića.

4.min – Prvi ozbiljniji napad Nice, na mjestu je golman Popović. Odman zatim pokušao je Labord.

Počeo je meč u Nici.

Crno-bijeli u meč ulaze kao prvoplasirani u grupi, sa tri boda više od večerašnjeg rivala protiv koga su igrali neriješeno, 1:1.

Startne postave su objavljene. U odnosu na meč u Beogradu trener Partizana Gordan Petrić napravio je jednu promjenu – Menig umesto Andradea, a čak četiri promjene su u ekipi Nice, u kojoj u startnoj postavi nema golmana Šmajhela, zatim suspendovanog Todiboa, kao ni Iliea, ni strijelca gola u Humskoj Brajana koji je danas na klupi za rezerve.

Nica: Bulka, Rozario, Dante, Atal, Tiram, Lemina, Budaui, Bard, Brahimi, Pepe, Labord.

Klupa: Šmajhel, Bulhendi, Sorensen, Brajan, Remzi, Ilie, Beka Beka, Mendi, Nahunu, Belahjan, Viti.

Partizan: Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Traore, Fejsa – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo Gomeš.

Klupa: Lukač, Stevanović, Ilić, Saničanin, Šehović, Baždar, Pavlović, Terzić, Belić, Pantić, Jović, Lutovac.