APLAUZI U HUMSKOJ Partizan osvojio bod, mogao i više

Fudbaleri Partizana zabilježili su drugi remi u grupnoj fazi Lige Konferencija. Odigrali su Beograđani 1:1 protiv Nice i imaju za čim da žale, posebno za promašenim šansama u drugom dijelu.

APLAUZI U HUMSKOJ  Partizan osvojio bod, mogao i više

Ekipa trenera Gordana Petrića je uspjela da se vrati nakon lošeg starta a zatim da stvori bolje i izglednije prilike od rivala. Međutim nisu uspjeli da to krunišu boljim rezultatom.

Odmah na startu uslijedio je šok za Partizan. Loša reakcija odbrane, slaba komunikacija u igru i Brajan je smjestio loptu iza leđa nemoćnog Popovića.

Partizan je nakon toga uspio da se vrati u meč, a do pravih prilika je došao u finišu prvog dijela igre. Tada su pokušaji Rikarda i Natha izblokirani da bi zatim udarac Andradea odbranio Popović.

Gosti su zatim uspjeli da zaprijete na startu drugog dijela, ali je Partizan pokazao kakvu klasu ima u timu. Sjajan napad je Dijabate krunisao evro golom.

Nakon toga Nica je preko Diopa pogodila stativu a domaći tim je imao puno sreće. Na drugoj strani sjajnu kontru Dijabatea , Rikardo je zakucao preko gola.

Četiri minute sudijske nadoknade.

Ogromnu podršku imaju sad igrači Partizana. Publika nosi crno-bijele.

83. min – Umalo autogol. Baždar je sjajno probio ubaci loptu a defanzivac Nice jeloše intervenisao.

70.min Sjajna kontra Partizana. Dijabate je odložio loptu za Rikarda koji je iz sjajne prilike šutirao preko gola. Velika šteta za beogradski tim.

Lutovac mijenja Andradea.

65.min Sreća uz Partizan! Lopta je pogodila stativu i otišla u polje. Diop je lobovao golmana Popovića koji je imao zaista puno sreće.

59.min – GOLLL – 1:1 Sjajan napad Partizana koji je izvanrednim golom realizovao Fuseni Dijabate. Odlično je primio loptu , namjestio se na jaču lijevu nogu i pogodio rašlje protivničkog gola.

57.minut Šansa za Nicu. Pepe je idealno pronašao Laborda koji je oklijevao a zatim loše šutirao pored gola.

52.min – Žuti karton za Traorea. Pepe pokušao iz slobodnog udarca i nije bio precizan. Njegov udarac završio je pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

44. min -Šteta! Partizan je imao veliku šansu za izjednačenje. Pokušali su Rikardo, a zatim i Natho ali su defanzivci Nice izblokirali njihove pokušaje. Odmah zatim velika šansa i za Andradea.

35. min -Dijabate se nije najbolje snašao u šesnaestercu.

28.min -Dante opet prijeti nakon prekida. Popović dobro interveniše.

25.min -Nakon mirnijeg perioda igre, prijete gosti. Labord je bio u dobroj poziciji i dobro šutirao a na mjesto je golman Popović.

12.min – Oporavio se Partizan od šoka. Beograđani imaju više loptu u posjedu i sad oni su ti koji prijete rivalu, a posebo je raspoložen Dijabate.

6.min – Prvi pokušaj Partizana. Šutirao je Rikardo, ali nije bilo promjene rezultata.

2.min – GOL Nica odmah dolazi do prednosti. Brajan pogađa mrežu domaćeg tima. Smušena intervencija odbrane Partizana i stiže kazna.

Počeo meč u Beogradu.

Utakmica počinje minutom ćutanja u pomen na Kornelija Kovača, kompozitora koji je napisao između ostalog i himnu Partizana.

Trener beogradskog tima Gordan Petrić je odabrao sastav za ovaj meč, a u prvoj postavi će da bude Ljubomir Fejsa. Iznenađenje je ostanak Kvinsi Meniga na klupi ali on je bio povrijeđen.

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Traore , Dijabate, Natho, Andrade , Rikardo Gomeš.

Nica: Šmajhel, Atal, Todibo, Dante, Brajan, Lemina, Tiram, Budaui, Pepe, Ilie, Labord.

Francuski tim je u posjeti Beogradu došla i do svog bivšeg igrača Nenada Bjekovića i uručila mu poklon.

Bjeković je tokom karijere bio legenda Partizana, a trenutno je Fudbalskom savezu Srbije.

Nakon prvog kola ovi rivali imaju po bod.