Porto sjajan protiv Briža, Inter u nokaut fazi Lige šampiona: Barsa izvisila drugu godinu zaredom (VIDEO)

Porto je napravio ogroman korak ka ulasku u drugu fazu Lige šampiona.

Visokom gostujućom pobjedom od 4:0 protiv do sada neporaženog Klub Briuža portugalski tim je došao do prednosti od pet bodova u odnosu na Atletiko Madrid koji od 21 čas dočekuje Bajer Leverkuzen.

Ukoliko “Jorgandžije” pobjede odluka o putniku u osminu finala pašće u posljednjem duelu u kojem Portugalci dočekuju Špance.

Mehdi Taremi je pogađao u 33. i 70, Evanilson je zatresao mrežu u 57, a Eustahio u 60. minutu.

Prije ovog susreta Belgijanci nisu izgubili nijednu utakmicu niti su primili gol.

Ubjedljivim gtrijumfom od 4:0 protiv Viktorije Plzenj ekipa Intera je obezbijedila plasman u nokaut fazu.

Mrežu Čeha načeo je Henrik Mhitarjan u 35, zatim je kapiten BiH Edin Džeko postigao dva pogotka, u 42. i 66, da bi Romelu Lukaku u 87. minutu postavio konačan rezultat.

To praktično znači da je Barselona dri ove godine ostala bez nokaut faze jer sada ima šest bodova manje od Intera i slabiji međusobni skor.