Inter za 10 minuta stigao na korak od Istanbula, Milan POTPUNO NEMOĆAN (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Intera napravili su džinovski korak ka plasmanu u finale Lige šampiona.

Slavlje fudbalera Intera

Oni su večeras u derbiju Dela madonina savladali gradskog rivala Milan sa 2:0, a na kraju će se ispostaviti da su sav posao završili za malo više od deset minuta.

Prvo je Edin Džeko u 8. minutu sjajno reagovao na centaršut Hakana Čalhanoglua iz kornera i smjestio loptu u mrežu gradskog rivala, da bi dva minuta kasnije isto učinio i Henrik Mhitarijan.

Fudbaleri Milana nikako nisu uspjeli da se oporave od šoka koji ih je zadesio. Do kraja poluvremena čak nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete, a još ih je i VAR spasao pošto je Hesus Hil Manzano poslije konsultacije video tehnologije promijenio odluku i procijenio da Lautaro Martinez nije fauliran.

Pokušali su Rosoneri u nastavku da se trgnu, a kada Žunior Mesijas i Sandro Tonali nisu uspjeli da iskoriste prilike postalo je jasno da od povratka u meč nema ništa. Koliko su domaći bili nemoćni govori i to da sve do sudijske nadoknade nisu uputili šut u okvir gola Intera.

Ekipa Simonea Inzagija znalački je spustila tempo i stigla na korak od istanbulskog finala (10. jun).

Vizu za Tursku trebaju da potvrde za 16. maja na ovom istom stadionu, ali uz mnogo jači huk sa tribina njihovih navijača.

Tok meča:

Milan – Inter 0:2

88. minut Jalovi napadi Milana, sve je manje vremena za ekipu Stefana Piolija

83. minut Slobodan udarac za Milan sa nekih 23 metra očajno je izveo Teo Ernandes.

73. minut Ponovo je sve mirno što apsolutno odgovara Interu

63. minut Najbolaj prilika za Milan. Sandro Tonali je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se odnbila u gol-aut od spoljnog dijela stative. Iako je lopta zakačila jednog igrača Intera, sudije nije pokazao na korner

60. minut Milan ne uspijeva da izvrši protisak uprkos ulasku Oriđija, Inter znalački čuva kapital.

53. minut Džeko je propustio priliku da zapečati sudbinu Milana. Odličmno je reagovao Menjan i spasao katastrofu svog tima.

51. minut Prvi voz za Milanov povratak je protutnjao. Žunior Mesijas šutirao je loše iz izgledne šanse, pa je lopta prošla kraj gola.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, Pioli još ništa nije promijenio

45. minut Iako je sudija za četiri minuta produžio prvo posluvrijeme pa se igralo punih 49 Milan nije uspio da uputi šut u okvir gola. “Rosoneri” se nisu oporavili od šoka koji ih je zadesio u tačno 10 minuta i 16 sekundi kada je na semaforu stajalo 0:2.

40. minut Ništa fudbaleri Milana ne mogu da napravve. Stefano Pioli već je poslao nekoliko igrača na zagrijavanje i za očekivati je da već na pauzi izvrši korekcije.

31. minut Glavni arbitar meča Hezus Hil Manzano pokazao je na penal nakon pada Lautara Martineza, ali je poslije poziva iz VAR sobe preinačio odluku. Milan je još dobro i prošao…

22. minut Milan Pokušava da s eoporavi od šoka, ali za sada ne uspijeva. Inter se prema očekivanju malo povukao i čeka priliku iz kontranapada kakve će sigurno doći.

18. minut sve što je moglo da krene po zlu za Milan – krenulo je. Ismael Benaser ne može da nastavi meč, Stefano Pioli je umjesto njega na teren poslao Žuniora Mesijasa

16. minut Već je moglo da bude 3:0 za “neoazure”. Hakan Čalhanoglu je odlično šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je stativu…

10. minut GOOOOL! Au kakav šok za Milan. Poslije samo deset minuta na semaforu je 0:2. Henrik Mhitarijan sjajno je reagovao i duplirao prednost “nerazura”

8. minut GOOOOL! Fantastična reakcija Edina Džeke nakon kornera i muk na “San Siru”.

5. minut Atmosfera na stadionu je paklena, čuju se navijači oba tima, a za domaće navija i najbolji teniser svijeta Novak Đoković

3. minut Početak je takav da je lopta uglavnom na sredini terena.

Treneri su odredili početne postave za večerašnji okršaj.

Milan: Manjan – Ernandez, Tomori, Kjer, Kalabrija – Benaser, Tonali, Krunić – Diaz, Salemakers, Žiru.

Inter: Onana – Darmijan, Aćerbi, Bastoni – Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Dimarko – Džeko, Martinez.