POZNATI PRVI POLUFINALISTI LŠ Milan se vraća na staze slave, Rodrigov ples na Stamford Bridžu (VIDEO)

Revanš susretima četvrfinala Lige šampiona saznali smo prve putnike među 4 najbolje ekipe starog kontinenta.

Olivije Žiru i Rafael Leao slave gol

Real Madrid je još jednom pokazao zašto je apsolutni vladar ovog takmičenja, te manje više rutinski savladao ekipu Čelsija na Stamford Bridžu sa 2:0.

Strijelac oba pogotka za ekipu Karla Ančelotija kojim su ugašene sve nade Plavaca da koliko toliko spase sezonu bio je Rodrigo.

Prvi je postigao u 58. Minutu kada je prethodno sjajno istrčao kontru, uposlio Vinisijusa, a onda na njegovu asistenciju iz blizine pogodio.

Iako je posao već bio završen, tačku na ovaj duel je postavio u 80. Minutu kada je praznu mrežu Čelsija pogodio nakon asistencije Valverdea.

U drugom meču viđeno je dosta više uzbuđenja.

Milan je odigrao nerješeno protiv Napolija, kojima rosoneri očigledno ne leže pošto je ovo treći kiks u nizu Napolija protiv ekipe Milana u kratkom vremenskom roku.

Priliku da odmah dovede svoju ekipu do velike prednosti propustio je Olivije Žiru u 22. minutu, kada je nakon jedanaesterca koji je izborio Leao, promašio, odnosno Meret mu je sjajno pročitao namjeru.

Ipak Žiru nije dozvolio sebi da se obruka i drugi put, pa je tako nakon što je Leao istrčao kontru i povukao loptu nekih 50ak metara iz blizine zatresao mrežu domaćih u 43. minutu.

Napolitanci se nisu predavali, cijeli meč su hitali ka golu Menjona, ali ako je bilo ikakve dileme, onda je nakon odbrane jedanaesterca najboljem igraču Napolija, Kviči Kvarackeliji, postao apsolutni heroj ekipe Milana.

Tračak nade domaćima donio je Osimen golom u 94. Minutu, ali je na tome sve završeno.

Sutra će se kompletirati ekipe koje će se boriti za trofej Lige šampiona pošto se u istom terminu susreću Bajern i Mančester siti, kao i Inter i Benfika u drugom meču.

TOK MEČA:

93. minut: Osimen vraća nadu domaćinu, golom glavom sa peterca

91. minut: Menjon kupi loptu na petercu i na taj način svoju ekipu vodi u polufinale Lige šampiona

KRAJ U LONDONU Real se plasirao u polufinale LŠ

88. minut: Napoli se ne predaje, udarac glavom Oliveire odlazi malo iznad prečke

81. minut: Nakon što je Tomori igrao rukom u kaznenom prostoru, Napoli je dobio penal, koji nije realizovao Kviča Kvarackelija pošto je njegov udarac u lijevu stranu pročitao i sjajno odbranio junak Milana Majk Manjan

80. minut GOL GOL GOL GOL Rodrigo je krunisao svoju sjajnu partiju drugim golom na meču nakon što je gurnuo loptu u praznu mrežu nakon sjajne asistencije Valverdea

76. minut: Još jedan “veteran” napušta teren. Umjesto Krosa ući će Sebaljos

72. minut: Rade Krunić svojim defanzivnim reakcijama polako izrasta u jednog od heroja Milana

71. minut: Iznenađujući potez Karla Ančelotija, iz igre izlazi Benzema, a ulazi Čuameni

70. minut: Čelsi je tražio najstrožu kaznu nakon što je Haverc pao u šesnaestercu, glavni sudija se nije oglasio

68. minut: Čelsi sve gura u napad, Mudrik, Feliks i Sterling ulaze u igru, a na klupu će Galager, Enco Fernandez i Kukurelja

65. minut: Veliku šansu je promašio Benzema, nakon što je sa par metara šutao pravo u Kepu

58. minut: Opet se Kvarackelija prošetao kroz odbranu Milana, ali njegov šut ponovo nije išao u okvir gola

58. minut: GOOOOOL Fantastično je prošao Rodrigo po desnoj strani, te nakon povratne lopte bez puno muke pogodio iz blizine

56. minut: Previše blag udarac Haverca sa 16 metara lako je završio u rukama Kurtoe

54. minut: Veliki pritisak vrše igrači Čelsija na glavnog sudiju i traže da pokaže drugi žuti karton Militau zbog faula

52. minut: Kakva šansa za Kantea, lopta je došla do njega nakon odbitka u petercu, ali njegov šut je blokirala odbrana

51. minut: Žuti karton je zaradio Ris Džejms

46. minut: Veliku šansu promašio je Kvarackelija, kada je prešao Kalabriju ali njegov šut iz blizine odlazi preko gola

47. minut: Centaršut Krosa, Čalobah je izbacio u korner

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Stamford Bridžu

POLUVRIJEME NA OBA SUSRETA ČETVRTFINALA

51. minut: Požutio je i Benaser na jednoj i golman gostiju Manjan na drugoj strani

49. minut: Osimen je postigao gol, ali je on zbog igranja rukom poništen

46. minut: Kakav promašaj Kukurelje, u situaciji 1 na 1 je šutao pravo u Kurtou

45. minut: Ako Milan prođe u polufinale, biće bez Tonalija koji je upravo zaradio javnu opomenu

45. minut: Čelsi pokušava iz prekida da stvori šansu, te su tako do sada izveli 5 kornera.

43. minut: Žiru postiže gol nakon asistencije Leaa, Rafael Leao je pretrčao 50 m i sjajno pronašao Francuza koji sa par metara trese mrežu Mereta

42. minut: Opet šansa za Vinisijusa, koji je izblokiran

40. minut: Nakon kornera probao je Haverc glavom, ali je loše zahvatio loptu

37. minut: Ipak ništa od penala biće samo korner

36. minut Igrači Napolija traže penal nakon starta Leaa nad Lozanom, sačekaće se VAR soba

34. minut: Kukurelja je požutio nakon starta nad Rodrigom na sredini teerena

33. minut Umjesto Ruija i Politana na teren će Lozano i Olivera, veliki hendikep za domaćina su povrede

31. minut Prilika za Čelsi je propala, jer je Kukurelja uhvaćen u ofsajdu

31. minut: Politano je ostao ležati nakon duela sa Ernandezom, ali sudija kaže da nema prekršaja

28. minut: Žiru će sanjati Mereta, druga idealna prilika za goste da šokiraju je propala, napadaču Milana šut iz blizine opet je odbranjen

27. minut Sjajna dodavanja igrača Reala nije krunisao Vinisijus, pucao je pravo u Kepu iz obećavajuće situacije s lijeve strane

24. minut: Militao je ostao na zemlji, vidjećemo hoće li moći nastaviti meč

22. minut: Šut Žirua iz penala, sjajno je odbranio Meret

21. minut: Biće penal za goste, Rui je srušio Leaa

20. minut Ređaju se šanse Napolija, Politanov šut završava izvan okvira

16. minut: Čelsi preuzima inicijativu na terenu, dok Real iz kontri vreba svoje prilike

15. minut: Visok tempo igre u Napulju, domaćin naprosto bombarduje gol Milana

13. minut: Tukao je Politano iz daljine, ali njegova bomba ide desno od gola Milana

11. minut Veliki promašaj Kantea, sa 10 metara šutirao je pored gola u sjajnoj situaciji

10. minut: Greška Modrića nije iskorištena, Galager u dobroj situaciji gubi loptu

10. minut: Već 4. korner za Napoli, gosti se teško nose sa pritiskom

8. minut: Real kontroliše meč, kao u prvom duelu Čelsi nema rješenje na sredini terena za agresivnost Reala

5. minut: Slobodan udarac za Napoli iz dobre situacije na 20ak metara od gola, nije realizovao Rui jer je njegov udarac završio nakon bloka u korneru

2. minut: Napoli je očekivano krenuo agresivnije i prijeti preko Kvarackelije

1. minut: Počeli su mečevi u Londonu i Napulju