Real zna kako se osvaja Liga šampiona, Milan nerješiva enigma za Napoli (VIDEO)

Mečevima između Real Madrida i Čelsija, kao i italijanskog derbija Milana i Napolija nastavljeno je četvrtfinale Lige šampiona.

Karim Benzema

U oba meča viđena je velika borba, a pobjede u oba slučaja odnijele su domaće ekipe.

Na Santiago Bernabeu viđena je apsolutna dominacija Reala, koji je golovima Benzeme u 21. i Asensija u 74. minutu stigao do krucijalne prednosti od 2 gola pred revanš na Stamford Bridžu. Meč je takođe obilježio i crveni karton Bena Čilvela koji je nesmotreno, kao posljednji igrač odbrane, povukao Rodriga u obećavajućij situaciji.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni na San Siru. Ekipa Milana predstavlila se kao nerješiva enigma za ekipu Lućijana Spaletija, pošto su u posljednja 2 susreta isto toliko upisali trijumfa, istina ovaj put dosta neubjedljivije. Strijelac pobjedonosnog gola za domaćine bio je Benaser u 40. minutu. Zanimljivo je pomenuti da je i na ovom meču viđeno dosta tenzija i duela, što je rezultiralo i crvenim kartonom za Zamba Angisu nakon nesmotrenog starta. Važno je spomenuti i da je apsolutni heroj Milana večeras bio Majk Menjon koji je sjajnim intervencijama u par navrata spasio ekipu.

TOK UTAKMICE:

KRAJ NA SAN SIRU Milan je minimalno slavio sa 1:0

KRAJ U MADRIDU Real je slavio sa 2:0

92. minut: Traže igrači Milana penal, nakon duela u šesnaestercu pao je Salemakers

88. minut: Menjon opet spašava domaće, ovog puta je probao Di Lorenco iz šesnaesterca

87. minut: Nesportska reakcija Karvahala za koju je zaslužio žuti karton, nakon starta nad Kukureljom

85. minut: Imao je priliku Čelsi zaprijetiti nakon slobodnog udarca, ali odbrana je to lako riješila, pošto je Enco Fernandez loše ubacio.

77. minut Probao je Rade Krunić ali je loše zahvatio loptu

75. minut: Pocrvenio je Angisa u redovima Napolija, nakon neopreznog starta nad Leaom

74. minut: GOL GOL GOL GOL Real povećava na 2:0, a strijelac je Asensio nakon udarca van 16 metara.

69. minut: Mijenja i Spaleti. Ušao je Raspadori umjesto Lozana

66. minut: Izmjene u Milanu, ulazi Salemakers, a igru napušta strijelac jedinog gola Benaser

68. minut: Real u potpunosti dominira situacijom na Santijago Bernabeu, dok se Čelsi brani duboko na svojoj polovini

62. minut: Požutio je strijelac Milana, Benaser, nakon što je grubo startovao na Angisu

61. minut: Alaba je probao iz slobodnjaka ali udarac u golmanov ugao lako brani Kepa

60. minut: Pocrvenio je Čilvel nakon što je srušio Rodriga kao posljednji igrač odbrane

54. Minut: Korner za kornerom ekipe Napolija koji sve više prijeti

55. minut: Lampard je prinuđen na izmjenu jer se povrijedio Kulibali, a zamijeniće ga Kukurelja

52. minut: Elmas je probao glavom sa 11 m ali Menjon to odbija do prečke.

52. minut: Probao je Benzema iz peterca ali su ga odlično zaustavili štoperi Čelsija

50. Minut: Gađao je Modrić iz daljine, a njegov udarac je liznuo prečku.

48. minut: Probleme s opremom ima glavni sudija meča, što je dovelo do novog prekida u Milanu.

48. minut: Feliks je gađao sa ruba šesnaesterca, ali lopta ide pravo u ruke Kurtoi

46. minut: Nastavljeni su susreti četvrtfinala Lige šampiona.

POLUVRIJEME Prednost na oba meča zasluženo imaju domaćini.

45. minut: Nakon centaršuta Benasera, Kjer je pogodio prečku.

45. minut: Čelsi je malo došao do daha i sada su oni preuzeli dominaciju na terenu, ali bez konkretne prilike.

44. Minut: Požutio je i trener domaćih, Stefane Pioli zbog stalnih protesta.

42. Minut: Tenzije rastu u Milanu pa dolazi i do prvog koškanja

40. Minut: GOOOOOL U MILANU Vode domaći nakon što je sjajnu kontru krunisao Benaser

38. minut: Prvi karton viđen je u Milanu, nakon faula nad Krunićem požutio je Zjelinski

36. minut: Čelsi nema rješenje za agresivnost Reala, pa dugim loptama iz zadnje linije pokušava ostvariti prednost

34. minut: Probao je Rodrigo ali bez mnogo muke njegov udarac s desne strane brani Kepa

33. minut: Leao je tražio Diaza na drugoj stativi, ali Milanova desetka kasni, pa će od svega biti samo gol aut.

28. minut: Rasplamsala se borba na Santijago Bernabeu i Čelsi se polako budi

26. minut: Leao je iznerviran polomio korner zastavicu, što je izazvalo kratak prekid meča.

25. minut: Leao sjajno vara par protivničkih igrača, ali udarac završava pored gola Napolija

23. Minut: Prijeti Čelsi preko Sterlinga, ali je to spasio Kurtoa, nakon udarca iz blizine.

21. Minut: GOOOOOOL Karim Benzema zabija nakon odbijene lopte koja mu pada pravo na nogu nakon šuta Vinisijusa

20. minut: Ne rizikuju previše ni Milan, ni Napoli, do sada meč obilježava borba na sredini terena.

16. minut: Real sve agresivniji, steže obruč oko gola Kepe

13. minut: Prijeti Benzema ali bilo je previše iskosa i to je lak plijen za Kepu.

12. minut: Zjelinski odlično šutira poslije greške odbrane, ali Manjan još jednom izlazi kao junak

7. minut: Opet se uhvatio za džep Francuz, požutio je Kamavinga, a Čelsi je imao priliku zaprijetiti iz slobodnjaka

5. minut: Već je viđen prvi žuti karton, a zaradio ga je štoper Čelsija Fofana nakon starta nad Vinsijusom.

4. minut Angisa sjajno tuče sa distance, ali golman Milana Manjan skreće loptu u korner.

2. minut: Feliks sjajno bježi u kontranadu sa svoje polovine, ali njegov šut brani Kurtoa.

1. minut: Počele su utakmice u Madridu i Milanu