Poznati hrvatski fudbaler napravio transfer u Srbiju. Nije ni slutio kako će ga dočekati tamo

Bivši napadač Hajduka Ante Vukušić (31) zabio je proteklog vikenda “het trik” u 8. kolu srpske Superlige za svoju Kolubaru iz Lazarevca. Za manje od dvadeset minuta igre Vukušić je sam srušio Čukarički.

Iako su gosti poveli s 1:0 u 27. minuti meča, napadač iz Sinja je ubacio u brzinu više i naplatio pogreške gostujuće odbrane. Prvi je pogodak zabio u 29. minuti, drugi u 37., a “het trik” je zaokružio golom u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Vukušić je na terenu bio do 72. minute, a uz “het trik” upisao se i u sudijsku kolonu za žute kartone.

-Doveli su me od prvog dana kao zvijezdu, da rješavam utakmice. U prvom kolu mi je poništen gol koji je bio na granici. Onda sam se povrijedio, istegnuće lože, propustio dvije utakmice. Bio sam malo nervozan s obzirom da sam prošao dobre pripreme. Hvala Bogu sada sam miran. Drago mi je zbog svih ljudi u klubu – rekao je Vukušić za Dalmatinski portal te dodao:

– Svima je drago, od saigrača, trenera, predsjednika opštine. Svi žive za ovaj mali grad. Posebno me veseli što je saigračima drago. Dobra smo ekipa i ja sam ovdje zadovoljan. Jutros sam bio na kafi. Dosta ljudi mi je čestitalo. Osjećam se ugodno. Daj Bože zdravlja i biće sve super.

Kako mu je u Srbiji?

– Kada sam dolazio, nisam znao šta očekivati. Ali, sve je super, nemam nikakvih neugodnosti. Upoznao sam ljude iz Hrvatske, jednog iz Zadra, jednog koji je živio u Makarskoj. Ljubazni su, ako treba što pomoći svi su na raspolaganju. Miran sam, odradim trening, ručamo zajedno. Kada sam kući, pratim utakmice, malo HNL.

Kakav je fudbal u Srbiji?

– Igrao sam HNL, Sloveniju, BiH. Poslije HNL-a najteža liga. Ima dobrih mladih igrača. Uz četiri-pet većih klubova, i u ostalim klubovima ima po nekoliko dobrih igrača, mladih i iskusnih. Da je liga manja, bila bi još kvalitetnija – rekao je Vukušić, nekadašnji veliki talent hrvatskog nogometa.

Prokomentarisao je i Hajduk

– Gledao sam utakmice protiv Viljareala. Žao mi je što je Hajduk ispao iz Evrope, ali možda im je to bolje. Dinamo igra Ligu prvaka, to je dobro za Hajduk. Dinamo ima roster od 25 igrača, ali teško je to uvijek mijenjati. Hajduku je to velika šansa. Ove sezone će biti najbliže onom što svi žele – zaključio je Vukušić, prenosi vecernji.hr.