BRUTALNO PRVO POLUVRIJEME Zvezda bez milosti, rekord Kataija

Crvena zvezda je deklasirala Kolubaru! Beograđani su u drugom kolu savladali rivala sa 5:0 i tako zaposjeli prvu poziciju i potvrdili šampionske ambicije.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta kada su Beograđani postigli šest golova, a jedan na na intervenciju iz VAR sobre poništen.

Seriju golova otvorio je Aleksandar Katai koji je na maestralan način promiješao odbranu i pogodio mrežu. Zatim je Milan Pavkov dva puta pogodio na asistenciju Stankovića i Ivanića.

U 25.minuti sjajan napad krunisao je Katai drugim golom i tad je već pobjednik bio riješen. Katai se upisao na deseto mjesto najboljih strijelaca u istoriji jer je došao do 85. gola. U finišu prvog dijela Gelor Kanga je pogodio za 5:0.

Ritam meča je u nastavku pao, ali je Zvezda mogla i do šestog gola u 87.minuti. Međutim Balša POpović je zaustavio udarac Lekovića sa penala.