PRIPREME U ANTALIJI Borac poražen od Baltike

Fudbaleri Borca poraženi su u prvom kontrolnom meču na pripremama u Antaliji.

Bolja od Banjalučana bila je ruska Baltika koja je slavila s 2:0.

Prvi pogodak na meču postignut je u 50. minutu, a strijelac je bio Čileanac Anhelo Enrikez, koji je dobio priliku u drugom dijelu.

Najbolju priliku za Borac propustio je Stojan Vranješ u 57. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola. Imala je Baltika još nekoliko prilika u drugom poluvremenu, ali je na visini zadatka bio golman crveno-plavih Bojan Pavlović.

Na novi pogodak se čekalo do 82. minuta kada je mrežu jesenjeg prvaka BiH zatresao Vladislav Lazarev.

Borac će u Antaliji odigrati još pet utakmica. Prvi naredni rival je Pjunik (29. januar), a zatim sun a progrmau mečevi sa Tirolom (2. februar), te Dinamom iz Mahačkale (3. februar). Za 5. februar su zakazana dva duela i to protiv bugarske Krumovgrada i poljske Podbeskidie.

Borac je prije meča sa Blatikom već odigrao jedan kontrolni meč i to protiv BSK-a u kojem su slavili s ubjedljivih 8:0.