PROKOCKALI SVOJE ŠANSE Košarkašice Srbije poražene od Njemačke, plsman na Olimpijske igre nije izgubljen

Košarkašice Srbije izgubile su od Njemačke sa 66:73 u prvom meču kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Parizu ove godine.

Srbija je odigrala veoma loš meč za svoje standarde, pogotovo u napadu, ali je imala šansu da slavi u neizvjesnoj završnici.

Njemačka je od prvog minuta vodila, ali se Srbija vratila u drugom poluvremenu, a onda na tri minuta do kraja čak i povela, prvo sa 61:59, a onda i 63:59. Međutim, Nijemice su napravile veliku seriju, Srbija je bila brzopleta i mnogo je griješila, tako da je protivnik zasluženo stigao do pobjede.

Leoni Fibih je imala 20 poena i osam skokova, te je bila najbolja u svom timu. Satu Sabali je dodala18 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je njena sestra Niara Sabali imala 14 poena i 17 skokova uz četiri asistencije.

Kod Srbije najbolja je bila Angela Dugalić 13 poena i četiri skoka, dok je Jovana Nogić ubacila 12 poena uz četiri skoka.

Njemačka je ovako došla nadomak plasmana na Olimpijske igre ove godine, dok će Srbija morati da pobijedi Brazil i/ili Australiju, kako bi dobila šansu da se takmiči za medalje u Parizu.

Naredni meč Srbija igra 11. februara u ponoć protiv Brazila, dok je 21 sat kasnije na programu duel sa Australijom.

Iz ove grupe će plasman na Olimpijske igre obezbijediti čak tri od četiri selekcije, što u teoriji može da i jedna pobjeda Srbiji može da bude dovoljna za put u Pariz, piše Nova.rs.