PRVA LIGA U RUKOMETU Mladost dobila mali gradski derbi, prva pobjeda Višegrada

Rukometaši banjalučke Mladosti slavili su u gradskom derbiju protiv ORK Borac sa 29:26 u utakmici 2. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Rukometaši Mladosti

Tokom većeg dijela susreta izabranici trenera Danijela Božića bili su u vođstvu koje je iznosilo i šest golova razlike 20:14. Ipak, domaći su smogli snage da se vrate u igru, te su na dva minuta prije kraja posljednji put zaprijetili kada su došli na gol zaostatka, 26:27. Više od toga nisu mogli i poslije 60 minuta viteške igre slavili su igrači Mladosti u čijim redovima je Nemanja Bezbradica dao osam golova, dok je golman Damir Sopko imao devet odbrana. U timu ORK Borac istakao se Nikša Petrović sa 10 pogodaka, a čuvar mreže David Momić imao je 12 intervencija.

Poslije remija na startu sezone u Gradišci sa Kozarom (27:27), rukometaši Višegrada slavili su pred svojim navijačima protiv ORK BL, 32:22 uz 10 golova Siniše Dragičevića, dok je Derventa upisala prvi trijumf pobijedivši prnjavorsku Slogu.

ORK BORAC – MLADOST 26:29 (12:15)

Dvorana: „Borik“, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Predrag Dejanović (Prijedor), sedmerci: ORK Borac 5(5), Mladost 5(4), isključenja: ORK Borac 8 minuta, Mladost 12 minuta.

ORK BORAC: Vranješ, Ćelić, Ni. Petrović 10, Lolić, Unčanin 4, No. Petrović, Štrbac 4, Obradović, Bogdanić 5, Letić, Rožić 3, Čaušević, D. Petrović, Čavić, Momić, Ševa. Trener: Dositej Perić.

MLADOST: Janjuš 2, Šatara 1, Tešić 2, Glumičić 1, Prestaš 1, Kovačević 1, Bera, Krstajić 4, Vukalo, Dešić, Maksimović 3, Mišanović, Komnenović 1, Sopko, Bezbradica 8, Marinović 5. Trener: Danijel Božić.

KOZARA (KD) – KOZARA (G) 32:28 (17:15)

Dvorana: Gradska u Kozarskoj Dubici, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola), sedmerci: Kozara (KD) 3(3), Kozara (G) 6(3), isključenja: Kozara (KD) 4 minuta, Kozara (G) 14 minuta.

KOZARA (KD): Kojanović, Miljuš, Biga 2, Petković 9, Vuleta, Stijović 10, Mitrović 2, Milanković, Balaban 3, Arnautović, Tubin 3, Sljepčević, Škarić 2, Maksimović, Tatić, Šekerac 1. Trener: Danko Pralica.

KOZARA (G): Adžić, Gavranović, Vojinović, Janković 6, Gogić, Petošević 1, Petković 2, Todorović, Bošković 1, Đurić 4, Matavulj 2, Stančić 5, Mijatović, Savić 7, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

DERVENTA – SLOGA 32:30 (13:12)

Dvoraca: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), sedmerci: Derventa 2(2), Sloga 2(2), isključenja: Derventa 14 minuta, Sloga 4 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Pećić, Sibinčić 2, Šarenac 14, Zemunović, Milinković 2, Ne. Knežević, Davidović 4, Drinić, Pejaković, Savić 2, Ramadanović, Šmulja 2, Živanić 2, Beganović, Ni. Knežević 4. Trener: Milorad Bjelošević.

SLOGA: Šljivić, Volaš 1, Pejaković 2, Leto 3, Žunić 2, Zejnić, Materić, Peštić 8, Dolić, Novak 1, Mičić, Bošković 1, Voloder 9, Lujić 3, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

DRINA – SLAVIJA 34:32 (20:16)

Dvorana: Rekreativno sportski centar u Zvorniku, gledalaca: 150, sudije: Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), sedmerci: Drina 7(5), Slavija 3(3), isključenja: Drina 6 minuta, Slavija 14 minuta.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Vukojčić 3, Vidaković 2, Nedić, Popović 2, Banović, Erkić 1, Tomić 4, Bašić 4, Kikić 1, Luigavić 6, Markanović 10, Brčaninović 1, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

SLAVIJA: Kovačević 6, Milutinović 1, Bozalo, Stanišić 1, Došlo 6, Moćić 8, Šešlija, Tatar, Pavlović 10, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

VIŠEGRAD – ORK BL 32:22 (16:10)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 150, sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), sedmerci: Višegrad HED 3(3), ORK BL 6(1), isključenja: Višegrad HED 10 minuta, ORK BL 4 minuta.

VIŠEGRAD: Lakić, Šekarić 1, G. Đurić 2, S. Đurić 4, Tanasković, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 6, D. Pecikoza 1, Bošković, Dragičević 10, D. Racković, Bojović 4, Mrvaljević 1, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

ORK BL: Simić 2, Miletić 3, Trivunović 6, Žmirić 2, Đukić, Vukmir, Zec, Petković 3, Stojanović, Ignjatić 4, Simanić, Grahovac 2, Vrhovac, Malbašić, Lolić. Trener: Bojan Unčanin.

KOTOR VAROŠ – BIJELJINA 34:29 (19:16)

Dvorana: SŠC „Nikola Tesla“ u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Ivan i Marinko Anušić (Prijedor), sedmerci: Kotor Varoš 5(4), Bijeljina 13(11), isključenja: Kotor Varoš 10 minuta, Bijeljina 8 minuta.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 3, Marković 8, Raljić 4, Trivunović, Tepić, Gatić 2, Đukić, Kršić, Radić, Kerezović 8, Žarić 7, L. Jovičić 1, Pejaković, B. Jovičić 1, Petković. Trener: Damjan Tepić.

BIJELJINA: Janković, Žuža 3, Stevanović, Milić, Mehmedović, Ostojić, Gavrić, Lontoš 3, Živanović 7, Marinković 1, Purić 14, Pepić 1, Kapor. Trener: Slaven Lončar.

Plasman: Kozara KD 4, Mladost 4, Višegrad 3, Kotor Varoš 2, Drina 2, Slavija 2, Derventa 2, ORK BL 2, Kozara (G) 1, Sloga 0, ORK Borac 0, Bijeljina 0.