Ostalo

PRVA LIGA ZA RUKOMETAŠE Dubičani i aktuelni šampion silni, sjajna pemijera ORK BL

Rukometaši Kozare iz Kozarske Dubice pobjedom su otvorili novu sezonu u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

ORK BL

Izabranici trenera Danka Pralice slavili su u gostima protiv Dervente sa ubjedljivih 33:24 i samim time su na najbolji način najavili kandidaturu za osvajanje šampionske titule. Dubičane je do ovog trijumfa predvodio nezaustavljivi Danijel Stijović sa 10 golova, dva manje dao je Aleksej Petković. Na drugoj strani Goran Zemunović je postigao šest pogodaka, dok se pet puta u strijelce upisivao Dražen Milinković.

Pobjedu u debitantskom nastupu u elitnom društvu ostvarili su mladi igrači ORK BL koji su bili bolji od Drine sa 32:29. Junak meča bio je Veljko Grahovac sa osam golova, dok je u timu iz Zvornika prvo ime bio iskusni Sredo Vidaković sa šest pogodaka.

Sjajan meču Gradiški su odigrali Kozara i Višegrad, a na kraju su obje ekipe osvojile po bod, dok je aktuelni šampion Mladost trijumfalno prošao kroz Bijeljinu.

SLAVIJA – KOTOR VAROŠ 22:21 (12:10)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 150, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), sedmerci: Slavija 2(1), Kotor Varoš 4(3), isključenja: Slavija 4 minuta, Kotor Varoš 6 minuta.

SLAVIJA: Kovačević, Ostojić 1, Bozalo 1, Tešanović, Pavlović 5, Stanišić, Juhić, Došlo 6, Crnogorac, Moćić 7, Šešlija, Milutinović, Tatar, Beribaka 2, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

KOTOR VAROŠ: Đukić, Tepić, Gatić 5, R. Radić 6, Maksimović, B. Radić 3, Žarić 4, L. Jovićić 1, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA – KOZARA (KD) 24:33 (15:17)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 200, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), sedmerci: Derventa 5(5), Kozara 5 (4), isključenja: Derventa 10 minuta, Kozara (KD) 4 minuta,  diskvalifikacija: Miloš Davidović (Derventa, 52. minut).

DERVENTA: Tolimir, Sibinčić 3, Šarenac 4, Zemunović 6, Milinković 5, N. Knežević 1, Davidović, Drinić, Kosić, Savić, Ramadanović 1, Šmulja 1, Živanić, Beganović, Ni. Knežević 3. Trener: Milorad Bjelošević.

KOZARA (KD): Kojanović, Tatić, Biga 4, Petković 8, Vuleta, Stijović 10, Milanković, Mitrović 5, Balaban 1, Arnautović 1, Sljepčević 1, Tubin 3, Škarić, Šekerac. Trener: Danko Pralica.

BIJELJINA – MLADOST 24:28 (12:14)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 100, sudije: Janko Trnčić i Marko DŽebo (Istočno Sarajevo), sedmerci: Bijeljina 4(2), Mladost 3(3), isključenja: Bijeljina 8 minuta, Mladost 10 minzta.

BIJELJINA: Janković, Žuža 6, Stevanović 2, Marković, Milić 2, Mehmedović, Latinović 3, Ostojić, D. Gavrić, Lontoš, Živanović 5, M. Gavrić 2, Marinković 2, Purić 2, Pepić, Kapor. Trener: Slaven Lončar.

MLADOST: Janjuš 1, Šatara, Tešić 6, Telen 1, Kovačević 1, Bera, Krstajić 3, Vukalo 2, Dešić, Maksimović 6, Mišanović 2, Sopko, Bezbradica 6, Stoisavljević, Marinović. Trener: Danijel Božić.

ORK BL – DRINA 32:29 (17:12)

Dvorana: „Centar“ u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), sedmerci: ORK BL 5(5), Drina 4(4), isključenja: ORK BL 8 minuta, Drina 10 minuta.

ORK BL: Stupar 3, Simić 4, Miletić 1, Trivunović, Žmirić 1, Đukić, Vukmir, Petković, Stojanović, Ignjatić 3, Simanić 3, Grahovac 8, Vrhovac, Malbašić 5, Lolić 4. Trener: Bojan Unčanin.

DRINA: Nedić, Stojić, Ložnjaković, Vukojčić 3, Vidaković 6, Banović, Mulavdić, Kulić, Popović 3, Miljanić, Erkić 2, Tomić 3, Bašić 4, Kikić, Lugavić 4, Markanović 4. Trener: Aleksandar Golubović.

KOZARA (G) – VIŠEGRAD 27:27 (11:12)

Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 150, sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banjaluka), sedmerci: Kozara (G) 8(6), Višegrad 5(4), isključenja: Kozara (G) 6 minuta, Višegrad 6 minuta.

KOZARA (G): Grujić, Bošković, Stančić 3, Đurić, Vojinović, Janković 8, Gogić, Petošević 4, Petković 5, Todorović, Gvozden 4, Gavranović, Matavulj, Mijatović, Savić 3, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

VIŠEGRAD: Lakić, D. Racković, Tasić, Šekarić, Tanasković, L. Racković 2, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 8, G. Đurić, D. Pecikoza 7, Mrvaljević, S. Đurić, Dragičević 4, Bojović 3, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.