SOKOLOVI PALI Simić vodio ORK BL do pobjede, Višegrađani nastavili da gaze

Rukometaši ORK BL pobijedili su Slaviju sa 36:33 u utakmici 8. kola Prve lige Republike Srpske.

Rukometaši ORK BL

Domaći su vodili sve vrijeme, da bi sredinom drugog poluvremena imali „plus 10“ (27:17) i činilo se da će lako izaći na kraj sa Sokolovima. Međutim, tada su malo stali, gosti iz Istočnog Sarajeva su se raspucali i malo je nedostajalo da prirede iznenađenje.

Ipak, Banjalučani su na kraju zasluženo došli do trijumfa najviše zahvaljujući Ivanu Simiću koji je postigao devet golova, a isti učinak kod Slavije imali su Igor Beribaka i kapiten Nemanja Pavlović.

Sa uspješnim rezultatima nastavili su i rukometaši Kozare koji su u gradiškoj „Areni“ savladali Bijeljinu – 34:32. Kod domaćih prednjačili su Jovan Janković sa osam i Aleksandar Gvozden sa sedam golova, kod Semberaca 10 pogodaka je postigao Siniša Purić.

Još jedan trijumf upisali su igrači Višegrada koji su savladali ORK Borac u Banjaluci sa 34:29 i ostali jedini klub koji nije doživio poraz.

Plasman: Višegrad 15, Kozara (G) (-1) 12, Mladost (-1) 11, ORK BL (-1) 11, Derventa (-1) 7, Bijeljina (-1) 6,  Kotor Varoš (-2) 6, Drina (-1) 4, Slavija (-1) 3, ORK Borac 2, Sloga 1.

ORK BORAC – VIŠEGRAD HED 29:34 (13:20)

Dvorana: „Centar“ u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Mirko Vujić i Dražen Kuzmić (Doboj), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: ORK Borac 5(2), Višegrad HED 3(2), isključenja: ORK Borac 8 minuta, Višegrad HED 12 minuta.

ORK BORAC: Vranješ, Kalamanda 6, Lolić, Unčanin 5, Štrbac 2, Bogdanić 4, Obradović 4, Rožić 4, Brkić, Pejanović 3, Momić, Ševa 1, Čaušević. Trener: Dositej Perić.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić, Grujičić 7, G. Đurić, S. Đurić, Tanasković, Bečejac 6, Bižić 1, Đ. Racković 6, D. Pecikoza 4, I. Pecikoza 3, Bošković, D. Racković, R. Racković 6, Bojović 1, Jaćimović. Trener: Željko Jaćimović.

ORK BL – SLAVIJA 36:33 (21:14)

Dvorana: „Centar“ u Banjaluci, gledalaca: 150, sudije: Milenko Mitrović i Aleksandar Petrović (Doboj), delegat: Milan Žujić (Novi Grad), sedmerci:  ORK BL 5(3), Slavija 2(2), isključenja: ORK BL 4 minuta, Slavija 6 minuta.

ORK BL: Novaković 2, Stupar 2, Simić 9, Miletić, Trivunović 5, Žmirić, Đukić 3, Vukmir, Petković 1, Stojanović, Ignjatić 4, Simanić, Grahovac 3, Vrhovac, Malbašić, Lolić 7. Trener: Bojan Unčanin.

SLAVIJA: Beširević, Blagojević 4, Pavlović 9, Došlo 2, Šešlija 3, Tatar 3, Lazarević 3, Beribaka 9, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

DERVENTA – MLADOST 25:25 (15:15)

Dvorana: Sportska u Derventi, gledalaca: 100, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola), sedmerci: Derventa 6(5), Mladost 9(5), isključenja: Derventa 12 minuta, Mladost 4 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 1, Škrga 1, Sibinčić 6, Pećić, Milinković 4, Ne. Knežević, Drinić, Stanković, Blagojević 1, Topić, Šarenac 9, Savić, Šmulja, Ramadanović, Ni. Knežević 3. Trener: Milorad Bjelošević.

MLADOST: Janjuš 1, Šatara, Tešić 2, Telen, Kovačević 4, Bera, Krstajić 1, Vukalo 1, Dešić, Maksimović 3, Mišanović, Komnenović 1, Pejić 2, Bezbradica 5, Marinović 5. Trener: Danijel Božić.

KOZARA (G) – BIJELJINA 34:32 (17:13)

Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 100, sudije: Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), delegat: Zoran Raca (Banjaluka), sedmerci: Kozara (G) 6(4), Bijeljina 6(6), isključenja: Kozara (G) 18 minuta, Bijeljina 16 minuta, diskvalifikacija: Darko Marković (Bijeljina, 41. minut) i Miloša Žuža (Bijeljina, 53. minut).

KOZARA (G): Adžić, Stijović 4, Stančić 3, Vojinović, Matavulj, Gvozden 7, Janković 8, Gogić, Petošević 4, Petković 3, Todorović, Gavranović 1, Došenović, Mijatović 1, Savić 3, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević. BIJELJINA: Janković, Žuža 2, Gavrić, Stevanović 6, Marković 1, Mehmedović, Latinović 7, Ostojić, Grbić, Matić, Živanović 3, Purić 10, Marinković 3. Trener: Slaven Lončar.