RACKOVIĆ NE STAJE Višegrad "preplivao" i Drinu, Kozara dobila Sokolove

Rukometaši Višegrada pobijedili su u gostima Drinu sa 35:32 i na taj način nastavili put ka osvajanju jesenje titule u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Rukometaši Višegrada

Poslije prvih 30 minuta igre izabranici trenera Željka Jaćimovića vodili su u Zvorniku sa 18:14, te su na najbolji način najavili kako ih u ovom okršaju zanima samo jedno.

Do nje su na kraju došli, a ovaj meč je obilježio maestralni Đorđo Racković koji je postigao 12 golova. Kod domaćih najraspoloženiji bio je Ognjen Markanović koji je duel završio sa 13 pogodaka.

Iz ovog 7. kola treba izdvojiti trijumf Kozare u Istočnom Sarajevu protiv Slavije, 37:31. Za četu iz Gradiške Jovan Janković je dao 11 golova, dok je kod domaćih jedan manje zabilježio Igor Beribaka.

Plasman: Višegrad 13, Mladost 10, Kozara (G) 10, ORK BL 9, Bijeljina 6, Kotor Varoš 6, Derventa 4, Drina 4, Slavija 3, ORK Borac 2, Sloga 1.

MLADOST – SLOGA 40:23 (18:10)

Dvorana: „Centar“ u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: Mladost 3(2), Sloga 6(3), isključenja: Mladost 4 minuta, Sloga 10 minuta, diskvalifikacija: Nemanja Novak (Sloga, 46. minut).

MLADOST: Janjuš 1, Šatara, Tešić 9, Telen 5, Kovačević, Bera, Krstajić 1, Vukalo 2, Dešić 1, Maksimović 3, Mišanović 5, Komnenović 6, Pejić 1, Sopko, Bezbradica 5, Stoisavljević 1. Trener: Danijel Božić.

SLOGA: Marić, Peštić 7, Zejnić 2, Materić, Dolić, Šljivić, Vasić 2, Novak 5, Bošković 2, Lujić 4, Veljančić, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

ORK BL – ORK BORAC 34:30 (17:13)

Dvorana: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banjaluka), delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica), sedmerci: ORK BL 6(5), ORK Borac 6(4), isključenja: ORK BL 14 minuta, ORK Borac 6 minuta.

ORK BL: Novaković 6, Stupar 3, Simić 13, Miletić, Trivunović 1, Žmirić 2, Đukić 1, Vukmir, Petković, Stojanović, Ignjatić 3, Simanić 1, Grahovac 3, Vrhovac, Malbašić, Lolić 1. Trener: Bojan Unčanin.

ORK BORAC: Čavić, Lolić, Unčanin 3, Čaušević, Štrbac 3, Bogdanić 4, Obradović 2, Petrović 2, Rožić 7, Brkić 1, Pejanović 3, Momić, Ševa 5. Trener: Dositej Perić.

SLAVIJA – KOZARA (G) 31:37 (16:19)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), delegat: Boban Popović (Zvornik), sedmerci: Slavija 5(4), Kozara 4(2), isključenja: Slavija 8 minuta, Kozara 4 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević, Ostojić, Bozalo, Pavlović 7, Sikima, Milutinović, Tatar, Došlo, Ždrale, Crnogorac, Moćić 8, Šešlija, Lazarević 6, Beribaka 10, Beširević. Trener: Borislav Mizdrak.

KOZARA (G): Adžić, Stijović 7, Bošković, Vojinović, Đurić 5, Matavulj, Balaban, Janković 11, Grujić, Petošević 2, Petković 2, Gavranović 3, Stančić 2, Mijatović 1, Savić 4, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

DRINA – VIŠEGRAD HED 32:35 (14:18)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 200, sudije: Dražen Kuzmić i Mirko Vujić (Doboj), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: Drina 5(3), Višegrad HED 5(3), isključenja: Drina 10 minuta, Višegrad HED 14 minuta.

DRINA: Kulić, Ložnjaković, Vukojčić 4, Vidaković 2, Cerić 4, Stevanović, Popović 5, Lozanović, Bašić, V. Tomić 2, Bašić 2, Miljanić, Markanović 13, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

VIŠEGRAD HED: D. Racković, Marić, Šekarić, Tanasković, L. Racković 4, Bečejac 7, Bižić, Đ. Racković 12, Bošković, D. Pecikoza 8, Grujičić 3, Đurić, I. Pecikoza, Tasić, Bojović 1, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

BIJELJINA – DERVENTA 45:37 (25:19)

Dvorana: sala Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 200, sudije: Marinko Anušić i Ivan Anušić (Prijedor), delegat: Dragoja Banović (Prijedor), sedmerci: Bijeljina 6(5), Derventa 7(6), isključenja: Bijeljina 14 minuta, Derventa 14 minuta, diskvalfikacija: Zvjezdan Sibinčić (Derventa, 49. minut).

BIJELJINA: Janković, Žuža, Gavrić 1, Stevanović 8, Marković 5, Milić, Mehmedović, Latinović 9, Lontoš, Ostojić, Grbić, Matić, Živanović 3, Purić 7, Marinković 12, Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 5, Sibinčić 5, Pećić 1, Milinković 1, Ne. Knežević, Davidović, Drinić, Blagojević 9, Topić, Šarenac 12, Savić 1, Beganović, Ni. Knežević 3, Kosić. Trener: Milorad Bjelošević.