Ostalo

DOMINACIJA GOSTIJU Mladost silna u Zvorniku, Kozara odnijela bodove iz Dervente

Gosti su dominirali u četvrtom kolu m:tel Prve lige Republike Srpske za rukometaše. Čak četiri tima ostvarili su pobjede dok su se kao domaćini radovali Kozara iz Kozarske Dubice i Višegrad koji je došao do trećeg uzastopnog slavlja do kojeg ga je vodio Đorđo Racković sa sedam postignutih pogodaka.

Rukometaši Mladosti

Siguran trijumf zabilježili su i aktuelni šampioni igrači banjalučke Mladosti koji su protutnjali kroz Zvornik dobivši Drinu sa 37:24.

Najzaslužniji za nove bodove su Nikola Tešić i Nemanja Bezbradica koji su postigli po šest golova, dok je na drugoj strani nezaustavljiv bio Ognjen Markanović sa 11 pogodaka.

Plasman: Mladost 8, Višegrad 7, ORK BL 6, Kozara (KD)  6, Kozara (G) 5, Kotor Varoš 4, Derventa 4, Bijeljina 2, Slavija 2, Drina 2, ORK Borac 0, Sloga 0.

ORK BORAC – KOTOR VAROŠ 28:44 (12:19)

Dvorana: Sportska u Čelincu, gledalaca: 100, sudije: Ivan Anušić i Marinko Anušić (Prijedor), delegat: Aleksandar Vrhovac (Banjaluka), sedmerci: ORK Borac 8(5), Kotor Varoš 5(3), isključenja: ORK Borac 12 minuta, Kotor Varoš 8 minuta.

ORK BORAC: Vranješ, Ćelić 2, Lolić, Unčanin 10, N. Petrović, Štrbac 4, Obradović, Bogdanić 3, Manojlović, Rožić 7, D. Petrović, Čavić, Momić, Ševa, Čaušević 2. Trener: Dositej Perić.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 3, Marković 18, Raljić 3, Trivunović 4, Đukić 1, Radić 4, Bajrić 4, Kerezović, Žarić 5, Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA – KOZARA (G) 35:36 (20:20)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), delegat: Zoran Anušić (Prijedor), sedmerci: Derventa 4(3), Kozara (G) 9(7), isključenja: Derventa 14 minuta, Kozara (G) 6 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 1, Sibinčić 6, Pećić, Milinković 8, Ne. Knežević, Davidović 2, Topić, Blagojević 4, Šarenac 9, Šmulja, Ramadanović, Drinić, Ni. Knežević 5, Kosić. Trener: Milorad Bjelošević.

KOZARA (G): Adžić, Vojinović, Bošković 2, Matavulj, Đurić, Gvozden 3, Stančić 3, Janković 7, Gogić, Petošević 4, Petković 5, Gavranović 1, Mijatović 2, Savić 9, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

VIŠEGRAD HED – BIJELJINA 33:22 (16:8)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 150, sudije: Janko Trnčić i Marko DŽebo (Istočno Sarajevo), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Višegrad HED 1(1), Bijeljina 4(3), isključenja: Višegrad HED 4 minuta, Bijeljina 4 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić 1, Grujičić 1, G. Đurić, S. Đurić 2, Tanasković, Bečejac 6, Bižić, Đ. Racković 7, D. Pecikoza 5, I. Pecikoza 1, Dragičević 2, D. Racković 2, L. Rcaković 5, Bojović 1, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

BIJELJINA: Janković, Žuža 13, Milić 2, Mehmedović, Latinović 1, Ostojić, Lontoš 1, Živanović, Marinković 4, Matić, Kapor 1, Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

SLOGA – ORK BL 28:40 (10:22)

Dvorana: Sportsko-kulturni centar u Brodu gledalaca: 100, sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (Doboj), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Sloga 6(5), ORK BL 2(1), isključenja: Sloga 16 minuta, ORK BL 10 minuta.

SLOGA: Pejaković 2, Peštić 3, Žunić 1, Zejnić 3, Dolić, Leto, Šljivić, Vasić, Novak 2, Volaš, Mičić, Bošković 2, Voloder 10, Lujić 1, Veljančić 3, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

ORK BL: Ignjatić, Novaković 10, Simić 5, Miletić 4, Trivunović 4, Žmirić 2, Đukić 5, Vukmir, Petković, Stojanović, Simanić, Grahovac 5, Vrhovac 3, Malbašić, Lolić 2. Trener: Bojan Unčanin.

KOZARA (KD) – SLAVIJA 38:25 (19:13)

Dvorana: Gradska u Kozarskoj Dubici, gledalaca: 150, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: Kozara (KD) 2(2), Slavija 3(2), isključenja: Kozara (KD) 6 minuta, Slavija 4 minuta.

KOZARA (KD): Kojanović, Kos 3, Miljuš 1, Biga 1, Vuleta, Stijović 11, Mitrović 7, Milanković, Dardić, Gavrilović, Balabn 3, Tubin 3, Sljepčević 1, Škarić 4, Maksimović 4, Zeljković. Trener: Danko Pralica.

SLAVIJA: Milutinović 2, Tatar 1, Stanišić 1, Došlo 8, Ždrale 2, Moćić 9, Šešlija 2, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

DRINA – MLADOST 24:37 (13:21)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 100, sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Drina 2(0), Mladost 6(6), isključenja: Drina 12 minuta, Mladost 10 minuta.

DRINA: Stojić, Ložnjaković, Vukojčić 1, Cerić 1, Vidaković 1, N. Tomić, Mulavdić, Kulić, Popović, Miljanić, Brčaninović, Erkić, V. Tomić 2,  Bašić 7, Lugavić 1, Markanović 11. Trener: Aleksandar Golubović.

MLADOST: Janjuš 1, Šatara, Tešić 6, Glumičić 2, Kovačević 2, Bera, Krstajić 4, Vukalo 2, Dešić 1, Maksimović 5, Mišanović 3, Komnenović 3, Sopko, Bezbradica 6, Stoisavljević, Marinović 2. Trener: Danijel Božić.