LIDER NE POSUSTAJE Višegrađani ovjerili bodove iz Banjaluke, "kiša" golova u Derventi

Rukometaši Višegrada došli su do novog trijumfa u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske jer su na domaćem terenu savladali Kotor Varoš sa 38:26.

Rukometaši Višegrada

Izabranici trenera Željka Jaćimovića su meč 6. kola kontrolisali od samog starta, ali su trijumf osigurali u drugom djelu kada je do izražaja došla duža klupa domaćih.

U redovima domaćina najefikasniji bio je Nikola Bečejac sa devet golova, po jedan manje dali su Đorđo Racković i Damjan Pecikoza. Kod gostiju iz Kotor Varoša najbolji utisak ostavio je sjajni Bojan Marković koji je ovaj okršaj završio sa deset pogodaka. Višegrađani su na ovaj način pokazali da su možda i glavni favorit za titulu pošto su u prošlom kolu dobili aktuelnog šampiona Mladost u gostima. Od starta sezone imaju pet pobjeda i remi.

Najefikasniji meč u sezoni odigrali su Derventa i Slavija, a domaći su slavili sa 45:34 uz 12 golova Mladena Blagojevića i isto toliko odbrana Milana Drinića.

Plasman: Višegrad 11, Mladost 8, Kozara (G) 7, ORK BL 6, Derventa 6, Kotor Varoš 6, Bijeljina 4, Drina 4, Slavija 3, ORK Borac 2, Sloga 1.

VIŠEGRAD – KOTOR VAROŠ 38:26 (19:14)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), delegat: Bojan Jolić (Istočno Sarajevo), sedmerci: Višegrad HED 2(1), Kotor Varoš 5(3), isključenja: Višegrad HED 10 minuta, Kotor Varoš 2 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Racković, Šekarić 2, Tanasković, L. Racković 6, Bečejac 9, Bižić, Đ. Racković 8, G. Đurić, Bošković, D. Pecikoza 8, Grujičić 3, S. Đurić, I. Pecikoza 1, Bojović, M. Pecikoza 1. Trener: Željko Jaćimović.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 4, Marković 10, Trivunović 3, Tepić, Đukić 2. Radić 4, L. Jovičić 1, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

ORK BORAC – DRINA 26:38 (11:16)

Sportska dvorana „Centar“ u Banjaluci, gledalaca: 50, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Čedomir Đukić (Prijedor), sedmerci: ORK Borac 9(5), Drina 2(2), isključenja: ORK Borac -, Drina 8 minuta.

ORK BORAC: Čavić 1, Vranješ, Đelić, Stajčić, Lolić, Unčanin 2, Štrbac, Bogdanić 12, Obradović 2, Manojlović, No. Petrović 2, Rožić 3, Brkić, D. Petrović 1, Ševa 3. Trener: Dositej Perić.

DRINA: Ložnjaković, Vukojčić 8, Cerić 5, Vidaković 1, Kulić, Popović, Erkić 1, V. Tomić 4, Bašić 8, Lugavić 2, Markanović 9, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

DERVENTA – SLAVIJA 45:34 (25:17)

Dvorana: KSC u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Mladen Dragičević (Doboj), sedmerci: Derventa 3(2), Slavija 6(3), isključenja: Derventa 4 minuta, Slavija 4 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 5, Sibinčić 1, Pećić 2, Milinković 3, Ne. Knežević 3, Davidović 4, Dragičević 5, Drinić, Blagojević 8, Pejaković, Topić, Šarenac 6, Savić 1, Ramadanović 1, Ni. Knežević 6. Trener: Milorad Bjelošević.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 5, Ostojić 4, Bozalo 5, Milutinović 2, Ždrale 4, Crnogorac, Moćić 6, Šešlija 2, Pavlović 6, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

BIJELJINA – SLOGA 36:31 (17:12)

Dvorana: sala Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Dario Gračanin (Doboj) i Armin Oručević (Bijeljina), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Bijeljina, Sloga, isključenja: Bijeljina 14 minuta, Sloga 6 minuta.

BIJELJINA: Janković, Žuža 1, Gavrić 1, Kapor 1, Stevanović 6, Marković, Milić, Mehmedović, Latinović 9, Lontoš 2, Ostojić, Matić, Živanović 6, Purić 5, Marinković 5, Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

SLOGA: Pejaković 4, Peštić 5, Žunić 1, Zejnić, Mujčinović, Dolić, Leto 1, Šljivić, Vasić, Novak 1, Volaš, Bošković 1, Voloder 15, Lujić 3. Trener: Uglješa Glamočić.