PRVA LIGA U RUKOMETU Konačno slavlje Bijeljine, Višegrad moćan u Istočnom Sarajevu

Prvu pobjedu u novoj sezoni m:tel Prve lige Republike Srpske ostvarili su rukometaši Bijeljine! Izabranici trenera Slavena Lončara, u okviru 3. kola, slavili su u komšijskom derbiju protiv Drine iz Zvornika sa više nego ubjedljivih 32:19.

Poslije prvog poluvremena domaćim su vodili sa 11:9 i očekivalo se da će u nastavku imati težak posao u ovom susretu. Međutim, u tih drugih 30 minuta igrači Bijeljine su aposlutno dominirali i na kraju su došli do zasluženog slavlja. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Siniša Purić sa 10 golova, dok je na visini zadatka bio i golman Vlada Janković koji je sakupio 13 odbrana. Kod prvoligaša iz Zvornika prenjačio je Ognjen Markanović sa osam postignutih pogodaka.

Ubjedljiv trijumf u ovoj rundi zabilježili su rukometaši Višegrada koji su deklasirali Slaviju u Istočnom Sarajevu, 40:30. Ivan Pecikoza sa devet golova bio je prvi tobdžija kod gostiju u čijim redovima je tri manje upisao Đorđo Racković. Kod domaćih po pet golova dali su Miloš Kovačević, Matej Šešlija i Igor Beribaka.

Treći trijumf ostvarili su rukometaši Mladosti koji su u drugom poluvremenu slomili otpor Kotor Varoša.

MLADOST – KOTOR VAROŠ 29:23 (12:11)

Dvorana: „Borik“, gledalaca: 150, sudije: Miroslav Tovilović (Doboj) i Saša Bijelić (Gradiška), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: Mladost 5(4), Kotor Varoš 4(3), isključenja: Mladost 12 minuta, Kotor Varoš 10 minuta, diskvalifikacija: Branko Kerezović (Kotor Varoš, 47. minut).

MLADOST: Janjuš, Šatara 2, Tešić 5, Glumičić 2, Telen 3, Kovačević 1, Bera, Krstajić 5, Vukalo, Dešić, Maksimović 5, Mišanović, Komnenović 3, Sopko, Bezbradica 2, Marinović 1. Trener: Danijel Božić.

KOTOR VAROŠ: Marković 8, Trivunović 1, Gatić 5, Đukić 1, Bajrić 4, Maksimović, Radić, Kerezović 1, L. Jovičić 1, Pejaković, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA – ORK BORAC 26:25 (10:13)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 100, sudije: Milenko Mitrović i Aleksandar Petrović (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Derventa 3(2), ORK Borac 1(0), isključenja: Derventa 4 minuta, ORK Borac 10 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Pećić, Sibinčić 6, Šarenac 7, Dragičević 2, Zemunović, Milinković 4, Ne. Knežević, Davidović, Drinić, Blagojević 1, Savić 2, Ramadanović, Šmulja, Živanić 2, Ni. Knežević 2. Trener: Milorad Bjelošević.

ORK BORAC: Vranješ, Lolić, No. Petrović, Štrbac 2, Obradović, Bogdanić 8, Letić 2, Rožić 8, Brkić, Momić, Ševa 2, Čaušević 3. Trener: Dositej Perić.

BIJELJINA – DRINA 32:19 (11:9)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 100, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 5(2), Drina 6(3), isključenja: Bijeljina 14 minuta, Drina 10 minuta, iskuljučenje: Nikola Bašić (Drina, 60. minut).

BIJELJINA: Janković, Marinković 4, Žuža 3, Pepić, Marković 1, Mehmedović 1, Latinović 4, Ostojić, Purić 10, Matić, Lontoš 1, Vejnović 1, Gavrić, Kapor 2, Vejnović 2, Stevanović 3. Trener: Slaven Lončar.

DRINA: Stojić, Vukojčić 1, Vidaković, Lozanović, Mulavdić, Kulić, Popović, Banović, Brčaninović 3, Erkić 2, Tomić 2, Bašić 1, Kikić, Lugavić 2, Markanović 8. Trener: Aleksandar Golubović.

KOZARA (G) – SLOGA 32:24 (23:13)

Dvorana: „Arena“ u Gradipci, gledalaca: 100, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: Kozara (G) 3(3), Sloga 3(2), isključenja: Kozara (G) 12 minuta, Sloga 6 minuta.

KOZARA (G): Adžić, Grujić 3, Bošković 1, Stančić 4, Đurić 1, Vojinović 2, Gvozden 1, Janković 10, Gogić 1, Petošević 5, Petković 1, Gavranović 1, Mijatović, Matavulj, Savić 2, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

SLOGA: Šljivić, Pejaković 1, Leto 3, Novak, Zejnić, Peštić 4, Dolić, Vasić, Slatinac, Mičić 2, Bošković 1, Voloder 4, Lujić 6, Veljančić 2, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

SLAVIJA – VIŠEGRAD 30:40 (15:21)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 150, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: Slavija 4(3), Višegrad HED -, isključenja: Slavija 4 minuta, Višegrad HED 14 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 5, Ostojić 3, Tešanović, Bozalo 1, Milutinović 1, Pavlović 1, Došlo 2, Ždrale 3, Crnogorac, Moćić 4, Šešlija 5, Beribaka 5, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Racković 3, Šekarić 3, Tanasković, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 6, G. Đurić, D. Pecikoza 3, Mrvaljević 3, Grujičić 1, S. Đurić 3, I. Pecikoza 9, Dragičević 3, Bojović 3, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.