PRVO SLAVLJE IGOKEE Kroford odigrao meč karijere

Košarkaši Igokee ostvarili su prvu pobjedu u FIBA ligi šampiona. Nakon velike borbe savladali su Nimburk 91:74 i ostali u borbi za plasman dalje. Sjajnu partiju pružio je Brajant Kroford koji je na kraju ubacio 33 poena.

Igokea je povela 8:2, ali su gosti uspjeli da smanje prednost i priđu na samo poen zaostatka u finišu prvog dijela. Ipak na prvi odmor se otišlo sa 18:15 nakon poena Reja.

Domaći tim je imao loš period u drugoj četvrtini kada je tri minuta bio bez poena, pa su gosti došli do izjednačenja. Pri rezultatu 32:30, Igokea je napravila seriju 7:0 i opet se odlijepila .

U trećem periodu domaći tim je imao i plus 14 (46:32), ali se Nimburk nije predavao. Prišli su Česi na minus šest nekoliko puta ali su Rej I Kroford u tim trenucima pogađali i kad im se priključio Tanasković domaći su opet otišli na dvocifrenu prednost.

Nimburk je međutim trojkama pokušavao da ostane u igri. Prijetili su u finišu a onda je Kroford novom trojkom sve riješio.

Pored Kroforda Nikola Tanasković i Kendrik Rej su imali po 18 poena u timu Igokee, dok je Simons u poraženom imao 18 poena.