Rendžers ima gol prednosti pred revanš: Borjan nije uspio da sačuva Slovan poraza, protiv Izraelaca (FOTO)

Fudbaleri Makabija iz Haife i Rendžersa stekli su minimalnu prednost protiv Slovana, odnosno Serveta, u prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Igrači Rendžersa slave

Podvig su načinili Izaelci pošto su kao gosti slavili u Bratislavi sa 2:1. Poveli su već u petom minutu golom Haićanina Pieroa. Slovaci su izjednačili u 12. minutu autogolom Senegalca Seka, ali je samo tri minuta kasnije Izraelac Dia Sabija efektnim pogotkom primorao Milana Borjana da još jednom izvadi loptu iz mreže.

U finišu meča Gruzijac Kankava mogao je da izjednači, odlično je šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je prečku. Veliku šansu imao je i hrvatski internacionalac Marko Tolić.

Isti rezultat, ali u korist domaćina, zabilježen je u Glazgovu. Fudbaleri Rendžersa počeli su silovito nošeni sa tribina prepunog Ajbroksa, poveli su u prvih 15 minuta sa 2:0 golovima Engleza Džejmsa Tavernijea iz penala i Belgijanca Sirila Desersa, ali su gosti iz Ženeve takođe sa bijele tačke postigli veliki gol nade u 44. minutu. Strelac je bio Kris Bedija iz Obale Slonovače.

Servet je u 59. minutu ostao sa igračem manje, crveni karton dobio je David Douline, ali Škoti uprkos šansama i inicijativi nisu uspeli da postignu još neki gol, navodi Sport Klub.