Sramne uvrede iz Mostara na račun Borjana "Legenda kaže da priprema traktor za svaki slučaj" (FOTO)

Kanadski golman Milan Borjan je novi heroj Slovana iz Bratislave, a sada se našao na meti navijača Zrinjskog koji je Slovacima naredni rival u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Milan Borjan

Čim je došao u redove šampiona Slovačke, doskorašnji kapiten Crvene zvezde je pokazao kvalitet i odbranjenim penalom protiv šampiona Luksemburga Hisperanža.

Borjan je u prvom poluvremenu sjajno pročitao udarac Dominika Stolca i u 10. minutu je spriječio domaći tim da dođe do gola.

Taj gol bi značajno poremetio Slovan, koji se mučio da dođe do gola u prvom poluvremenu i gotovo da nije ni stvorio šansu. Da nije bilo odbrane Borjana, pitanje je u kakvom bi se smijeru razvila utakmica.

Kasnije, Slovan je uz dva penala koje je u golove pretvorio Vladimir Vajs, došao do 2:0 i pobjede, koja mu je donijela plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

To ih je dalje spojilo sa šampionom BiH Zrinjskim iz Mostara. Iako se takmiči u BiH, Zrinjski je hrvatski klub, što im stoji i u nazivu kluba.

Zbog toga će Borjanu sigurno biti posebno nezgodno ovo gostovanje, jer će se sigurno susreti sa užasnim provokacijama.

Podsjetimo, Borjana su užasno provocirali navijači Hrvatske, kada je sa Kanadom igrao na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Tada su mu istakli zastavu sa traktorom i sramno su ga vruheđali tokom svih 90 minuta, zbog čega je morala i FIFA da reaguje i pokrene postupak protiv Hrvatske. Da se nešto slično sprema u Mostaru, može se vidjeti i na osnovu pojedinih komentara na Instagramu Zrinjskog.

Naravno, ponovo ne izostaju skandalozne prozivke na račun Borjana uz komentare “kako dolazi na traktoru”, aludirajući na Oluju, jer je Borjan izbjegao iz Knina.

– Legenda kaže da Borjan priprema traktor za svaki slučaj.

– Freze traktori i seoski putevi Borjane – samo su neki od komentara.

Duel Zrinjskog i Slovana na programu je već u utorak 25. jula od 21 čas na stadionu Pod Bijelim Bregom, piše Telegraf.