RAZOČARENJE NA DEBIJU Borjana matirali Luksemburžani, tim iz Bratislave odigrao "samo" neriješeno (VIDEO)

Nije ovo bio baš debi Milana Borjana iz snova.

Milan Borjan

Bivši golman i kapiten Crvene zvezde sinoć je prvi put stao između stativa u dresu Slovana iz Bratislave i primio je gol od ekipe iz Luksemburga pod nazivom Svift Esperanž, sa kojim je slovački tim odigrao “samo” neriješeno u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona 1:1 (1:1).

Kanadski golman primio je gol sa bijele tačke, pošto je prethodno ukrajinski sudija poslije konsultacija sa VAR sobom dosudio penal za goste zbog jednog starta domaće ekipe.

Pokušao je Borjan da odbrani taj šut, ali nije imao šanse, pa je Dominik Stolc postao prvi koji je proturio loptu pored Milana u dresu Slovana iz Bratislave u 22. minutu utakmice.

Do kraja je Slovan uspio samo da izjednači preko čuvenog Vladimira Vajsa u 25. minutu, ali ih je vjerovatno sasijekao crveni karton i bizarno isključenje Juraja Kučke, koji je ujeo igrača Luksemburžana u nadoknadi prvog poluvremena.

U preostalim mečevima kvalifikacija večeras vidjeli smo pobjedu Farula iz Konstance protiv Šerifa iz Tiraspolja (1:0), dok je švedski Heken uspio bez većih problema kod kuće da uništi TNS iz Velsa (3:1).

Ranije je HJK iz Helsinkija slavio je protiv Larnea iz Sjeverne Irske (1:0), dok su Astana i Dinamo Tbilisi odigrali neriješeno (1:1).