NAPUNILI MU MREŽU DO VRHA Borjan primio 6 golova i ispao iz još jednog takmičenja

Slovan iz Bratislave na čelu sa Milanom Borjanom prolazi kroz težak trenutak.

Milan Borjan

Poslije ispadanja od Makabija iz Haife u borbi za Ligu šampiona ostao je i bez Lige Evrope tako što je pretpio debakl u Limasolu od Arisa 6:2 (3:1).

Niko nije mogao da pretpostavi da će Borjan sa saigračima da doživi ovakav brodolom na Rajskom ostrvu, posebno što su slavili u Slovačkoj 2:1. Međutim, desilo se da će jesen provesti u Ligi konferencije, ali i to sa teškom gorčinom zbog bruke na Kipru.

Već do 24. minuta je domaćin, bez Slobodana Uroševića (ušao u 79. minutu) i Veljka Nikolića (nije bio u protokolu), imao dva gola prenosti preko Janika Gomisa i Julijusa Šoke. Već tada se naslutilo da Slovan tone, iako je ubrzo smanjio.

Međutim, pogodak Davida Streleca do poluvremena je “poništio” Gomis drugim golom, a onda na otvaranju drugog dijela kompletirao het-trik.

Kada su “kola krenula nizbrdo” gostima iz Bratislave nije preostalo ništa drugo nego da gleda rapsodiju prvaka Kipra. Do kraja meča Borjan je još dva puta vadio loptu iz mreže.

Nihlali Majambela je upalio “petardu” i to tik poslije sat vremena igre, a so na ranu Borjana stavio Morgan Braun. Poraz Slovana ublažio je, ako tako može da se kaže, Tigran Barsegjan u samom finišu, navodi Sportal.

Aris će u grupnu fazu Lige Evrope i to će mu biti prvi nastup, a Slovan u utješnu Ligu konferencije.