Rožman debitovao pobjedom: Oliveira i Ziljkić donijeli prvi trijumf Sarajevu u sezoni (FOTO)

Fudbaleri Sarajeva savladali seu ekipu Posušja u 3. kolu Premijer lige BiH sa 3:0.

Na debitantskom nastupu novog trenera “Bordo” tima, Simona Rožmana vidjeli smo mnogo drugačije Sarajevo u odnosu na prošle utakmice.

Na samom kraju prvog poluvremena Sarajevo je u prednost doveo Renan Oliveira i sa 1:0 se otišlo na poluvrijeme.

Junak susreta jeste Almedin Ziljkić koji je u drugom poluvremenu postigao 2 pogotka. Prvo je u 67. minutu iz penala matirao golmana Kolića, da bi u 74. minutu svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat.

Sarajevu je ovo prva pobjeda u sezoni, pošto su na startu sezone poraženi protiv Sloge iz Doboja sa 2:1, dok je Posušje upisalo i drugi poraz iz isto toliko odigranih mečeva.