RUD IPAK PREJAK Duci pružio dobar otpor Norvežaninu u Akapulku, ali ništa više

Dušan Lajović nije napravio iznenađenje u osmini finala Akapulka. Poražen je od Kaspera Ruda u dva seta 6:4 i 7:5.

Međutim nije se uopšte loše pokazao Lajović koji je u Meksiku u prvom kolu dobio domaćeg tenisera sa specijalnom pozivnicom Paćeka Mendesa. U prvom setu protiv Norvežanina Lajović je imao jednu brejk priliku u ranoj fazi tog dijela meča. Ipak nije je iskoristio, a protivnik ga je slomio u najgorem mogućem trenutku kad je Duci servirao za ostanak u setu. Na 5:4 Rud je imao tri uzastopne brejk šanse, Lajović je spasio dvije ali treću nije mogao.

Nažalost sličan scenario bio je i u drugom setu. U njemu Lajović nije imao brejk prilike, a prve je Kasper Rud dobio kad je opet Lajović servirao za ostanak u meču. Rud je iskoristio drugu brejk i meč loptu i tako je prošao u četvrtinu finala.

Rud će igrati protiv Bena Šeltona, prenosi Sport klub.