Rus bio nadomak trofeja: Zverev preokretom do 21. titule u karijeri (FOTO)

Na ATP turniru u Čengduu u Kini Roman Safiuljin je bio na dva poena od pobjede protiv desetog tenisera svijeta Aleksandra Zvereva u dva seta. Na kraju je pehar pripao Nijemcu, koji je u Čengduu bio i prvi nosilac.

Aleksander Zverev

Zverev je do druge titule ove godine, a 21. u karijeri došao pobjedom nakon velikog preokreta, nakon tri sata igre rezultatom 6:7, 7:6, 6:3.

U prvom setu nije bilo brejkova, a jedino je šanse da oduzme servis protivniku imao Saša Zverev. On je vodio 0:40 u desetom gemu kada je vodio i 5:4. Te tri uzastopne brejk lopte su bile i set lopte, ali je Safiuljin sjajno servirao i vratio se u gem.

Igrao se taj brejk u kom je Zverev bio potpuno slomljen i u njemu je Roman dobio 7:2.

Safiuljin je dobio set uprkos tome što je Zverev ubacio 80 odsto prvog servisa, ali je bio znatno lošiji u odlučujućim trenucima i to je odnijelo prevagu na staranu ruskog tenisera.

Zverev maše publici

U drugom setu je prvo Zverev opet ispustio tri brejk šanse, sam je zatim izgubio servis, ali je odmah i uzvratio ribrejkom. Tako je drugi set ušao u mirniju fazu i oba tenisera su bila sigurna na svom servisu i opet je odlučivao taj-brejk. Tada je Zverev bolje zaigrao. Vodio je 5:3 i činilo se da je uspeo da dobije važne poene u ovom duelu. Tako je i završio set dobivši taj brejk 7:5.

Iako je bio na dva poena do poraza, Zverev je na kraju podigao pehar jer je treći set dobio 6:3. Odlučujući brejk je Nemac napravio u četvrtom gemu za vođstvo 3:1 nakon čega je rutinski priveo ovo burno finale kraju.