"Ružna" pobjeda Barselone u Litvaniji: Nikola Kalinić punio sve kolone u trijumfu Blaugrane nad Žalgirisom

Evroligaški triler večeri viđen je pred prepunim tribinama Žalgirio arene u Kaunasu.

U meču u kojem nijedan od rivala nije bi ni blizu dvocifrene prednosti, slavili su gosti: Žalgiris Barselona 80:85 (22:28, 29:28, 22:14, 7:15).

Barsa u prvom poluvremenu gotovo da nije igrala odbranu, a to važi i za njenog rivala. Ipak, upravo je odbrana presudila. Gostujući tim je u poslije velikog odmora dozvolio protivniku samo 29 poena. Isto toliko je i ubacio i zadržao pet poena viška sa poluvremena.

Nikola Kalinić je odigrao sjajno. Ubacio je 12 poena (0-4 za dva, 4-9 za tri), uz osam skokova i šest asistencija! Poenterski su prednjačili Nikolas Laprovitola sa 18 i Jan Veseli sa 15 poena. U domaćem timu izdvojili su se, u trenucima odluke neprecizni Laurinas Birutisa sa 18 i Edgaras Ulanovas sa 15 poena, prenosi Maxbet sport.