Šamar od kojeg će da bride obrazi: Istorijska blamaža BiH, Portugal do vrha napunio mrežu Zmajeva (VIDEO, FOTO)

Fudbalska reprezentacija BiH doživjela je debakl protiv Portugala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Zmajevi su dobili šamar od kojeg će dugo da bride obrazi svima.

U meču igranom na stadionu Bilino polje u Zenici Zmajevi su poraženi sa katastrofalnih 0:5.

BiH je pred ovaj meč sanjala pobjedu kojom bi ostali u igri za plasman na prvenstvo Starog kontinenta koje se sljedeće godine igra u Njemačkoj, ali su već nakon prvog poluvremena dobili lekciju koju dugo neće zaboraviti.

Sanjala je četa selektora Save Miloševića pobjedu, a na kraju je viđena najveća blamaža u istoriji. Izjednačen je najveći poraz u istoriji Zmajeva koji su s 0:5 izgubili od Argentine u prijateljskom meču.

Već nakon 45. minuta bilo je jasno da od pozitivnog rezultata neće biti ništa. Portugal je već na poluvremenu imao nevjerovatnih 0:5 i to je najgore poluvrijeme u istoriji BiH. Strijelci u prvih 45 minuta bili su Kristijano Ronaldo dva puta, zatim su golove postizali Bruno Fernandeš, Žoao Kanselo i Žoao Feliks.

U nastavku meča nismo vidjeli mnogo prilika na obje strane. Portugal je smanjio gas, a Zmajevi nisu imali snage da ozbiljnije ugroze gol gostiju.

Bilino polje je nekada nosilo epitet neosvojiva tvrđave, ali su Zmajevi posljednjih godina pokazali da više nisu toliko strašni, a sada su čini se nadmašili sami sebe.

BiH i dalje ima šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, ali će to morati da uradi preko baraža.

BiH – Portugal 0:5 (Ronaldo 5, 20. Fernandeš 25. Kanselo 32. Žoao Feliks 41.)

90. minut: Kraj utakmice!

80. minut: Uspavanka u drugom poluvremenu nakon prvog u kojem smo vidjeli pet golova.

74. minut: BiH i dalje bez prave šanse.

56. minut: Čini se da je Portugal popustio zadovoljan visokim vođstvom, dok fudbaleri BiH ne mogu ozbiljnije da ugroze gol gostiju.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

45. minut: Kraj prvog poluvremena, fudbaleri su u svlačionicu ispraćeni zvižducima.

43. minut: Nakon asistencije iz VAR sobe priznat je pogodak Žoao Feliksa. Portugal slavi s 5:0.

41. minut: Novi pogodak za Portugal, ali je ovaj put poništen zbog ofsajda.

32. minut: BiH se smiješi debakl. Kanselo postiže fenomenalan pogodak za visokih 4:0.

25. minut: Novi pogodak za Portugal, ovaj put je precizan bio Bruno Fernandeš. Portugal ima visokih 3:0.

21. minut: Priznat je pogodak Ronalda, BiH u velikom zaostatku.

20. minut: Ronaldo postiže drugi pogodak, ali je podignuta zastavica. Čini se da neće biti ništa od pogotka. Čeka se odluka iz VAR sobe.

18. minut: Sjajna prilika za Portugal, ali na sreću BiH Bruno Fernandeš nije bio precizan.

13. minut: Nakon gola Ronalda situacija na terenu se malo smirila, ali Portugal ima loptu više u nogama.

5. minut: Gol za Portugal, strijelac je bio Ronaldo. Šehić nije imao šanse.

4. minut: VAR je potvrdio penal.

3. minut: Penal za Portugal, rukom je igrao Barišić. VAR će donijeti konačnu odluku.

1. minut: Utakmica u Zenici je počela.

Sastavi

BiH: Šehić – Dedić, Hadžikadunić, Barišić, Kolašinac – Cimirot, Pjanić, Rahmanović, Stevanović, Demirović -Džeko.

Portugal: Diogo Kosta – Dalot, Ruben Dijaš, Inasio, Kanselo – Danilo, Otavio, Bruno, Rafel Leao, Žoao Feliks – Ronaldo