Senzacija u Srbiji: Novi Pazar od zone ispadanja do prvog mjesta Superlige

Sedma pobjeda zaredom dovoljna je da ekipa Vladimira Gaćinovića zasjedne na prvo mjestu Superlige.

Ni Zvezda, ni Partizan, ni Vojvodina, ni TSC. Niko nije uspio da osvoji više bodova do sada od Novog Pazara koji je hit nacionalnog prvenstva. Poslije gostovanja Radničkog iz Kragujevca koje je tim Vladimira Gaćinovića uspješno prebrodio trijumfom od 3:1, poslije dužeg vremena je neko zasjeo na prvo mjesto Superlige, a da to nisu “vječiti rivali”.

Vrlo zanimljiv meč gledali smo u srcu Šumadije. Igralo se na gol više, onako kako mnogi i žele da vide na superligaškim terenima, a prvi gol pao je u 15. minutu poslije jedanaesterca. Tada je Novi Pazar zapravo dobio “dva u jedan” – Ivanović, fudbaler Radničkog koji je skrivio najstrožu kaznu dobio je crveni karton, a onda je sa “kreča” bio precizan Islamović.

Nije se predavao Radnički, želio je da pokaže trenutno jednoj od najboljih ekipa u Srbiji (ako gledamo rezultate) da nije tako lako “srušiti” Čika Daču, pa je tako stigla i nagrada u vidu pogotka, ponovo sa penala, a ovoga puta je iskusni Nemanja Tomić bio strijelac.

Drugo poluvrijeme je bilo znatno zanimljivije. Prije svega što je Gaćinović uvođenjem sa klupe Nenada Gavrića i Slobodan Stanojlovića dobio mnogo u samom napadu. I nije im mnogo trebalo da zablistaju. Bivši igrač Zvezde je poslije sjajno oduzete lopte iz 57. minutu na savršen način spojio sa golom asistencijom po zemlji nekadašnjeg đaka Partizana koji je sa nekoliko metara pogodio mrežu. Treba naglasiti i da je ovaj dvojac upravo prošle nedjelje stigao u tim iz Pazara.

Da to ne bude sve pobrinuo se i dojučerašnji fudbaler Radnika iz Surdulice Nikola Bodganovski, koji je postigao prelijep gol u 63. minutu i tako zapečatio sudbinu Kragujevčana na ovom meču. Do kraja susreta smo vidjeli i jedan penal koji zbog VAR intervencije ipak nije bio izveden, kao i nekoliko pokušaja Novog Pazara koji je želio da postigne još golova.

Na kraju, iako smo pričali da ovo prvenstvo i nije toliko kvalitetno kao ranijih godina, dobili smo lidera na tabeli, a to je Novi Pazar koji je pobjedom u Kragujevcu zabiležio sedmi vezani trijumf i sa 21 bodom je najbolji tim nacionalnog prvenstva. Zanimljivo, sve je počelo upravo u Pazaru kada se dogodio šokantan poraz Partizana, kada je na klupi vicešampiona Srbije još uvijek bio Ilija Stolica.

Ne treba zaboraviti ni činjenicu da je trener Vladimir Gaćinović i te kako upakovao tim na pravi način, a nije se sve činilo na startu da će tako i biti. Podsjetimo, Novi Pazar je u uvodna tri kola poražen isto toliko puta, ali je poslije pobjede nad Partizanom ovaj tim nezaustavljiv. Sljedeći meč je možda i najvažniji za ovaj tim – bitka za prvo mjesto protiv Crvene zvezde narednog vikenda.

Možda baš ovakav rasplet našeg prvenstva vrati publiku na stadion koja je odavno nestala sa tribina stadiona, piše Sportal.