SIGURAN START Basketaši savladali Novi Zeland, slijedi novi izazov

Srpski basketaši su pobjedom započeli Svjetsko prvenstvo u Antverpenu. Savladana je reprezentacija Novog Zelanda.

Pogotkom Dejana Majstorovića sa poludistance na manje od minut prije kraja Srbija je odnijela trijumf rezultatom 21:19.

Faktor je na početku meča bio Lazar Vasić, koji se tokom čitavog meča dobro otvarao iz pik en rola i sa lakoćom je rješavao situacije u reketu Novozelanđana. Strahinja Stojačić je u finišu pokazao zašto sa pravom nosi nadimak “Doktor Strejndž”, pa je sa nekoliko njegovih pogodaka tim bio znatno bliži pobjedi. Dejan Majstorović je, uprkos jako lošem početku, uspio da u nastavku pronađe svoj ritam i takođe bude od izuzetne važnosti u prvom trijumfu Srbije na ovom šampionatu.

To nije sve za danas, pošto će reprezentativci na teren već u 14:55, kada će im rival biti selekcija Portorika.