SILOVITO U ČETVRTFINALE Zvižduci motivisali Đokovića

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Rolan Garosa nakon što je savladao Argentinca Dijega Švarcmana sa 3:0 i sad čeka boljeg iz duela Nadal –Ožije.

Branilac titule je do naredne faze došao opet bez izgubljenog seta i zadržao je maksimalan učinak u duelima sa Argentincem, te je došao do sedme pobjede. Slavio je sa 6:1, 6:3, 6:3.

Đoković je odigrao odličan prvi set u kojem je za samo 36 minuta došao do prednosti jer je slavio 6:1.

U drugom setu je viđena veća borba. Naime, Argentinac je prvi došao do brejka, pa je poveo sa 3:0.

U tim momentima Đoković se “naljutio”, iziritiran zvižducima publike zaigrao je jako i vezao čak šest gemova te došao do 2:0.

Napravio je u drugom setu čak tri brejka a praktično je iskoristio svaku šansu koja mu se ukazala.

Švarcman je imao svoju šansu i u trećem setu kad je imao brejk loptu u petom gemu. Nije je iskoristio a Đoković je odmah uzvratio u narednom gemu.

Duge razmjene poene pripale su srpskom teniseru koji dolazi do 4:2. Zatim je savršeno odigrao svoj gem za 5:2, te na kraju slomio rivala.