Sjajna partija Tanaskovića nedovoljna: Igokea porazom završila ABA Superkup (FOTO)

Košarkaši Igokee poraženi su u duelu za 3. mjesto ABA Superkupa koji se ovog vikenda održavao u Podgorici.

Košarkaši Igokee

Bolji od izabranika Vladimira Jovanovića bili su košarkaši Budućnosti koji su sa 79:68 upisali drugu pobjedu na pripremnom turniru.

Po četvrtinama bilo je 13:13, 26:23, 16:12 i u korist Podgoričana.

Dobro je ekipa iz Laktaša otvorila meč i poslije egala nakon prve četvrtine povela sa 5 poena prednosti, ali su domaćini serijom dobrih napada otišli na poluvrijeme sa plus 3.

U drugom poluvremenu su Podgoričani dodali gas, otišli na prvu dvocifrenu prednost, koju su uz određene oscilacije držali do kraja meča.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Mihajlović, Ros i Rajt sa po 14 poena, a pratio ih je Megi sa 12. U redovima Igokee dominirao je Tanasković sa čak 27 poena, a jedini sa dvocifrenim učinkom bio je još samo Nakić sa 12 ubačenih poena.

Odličan period je iza izabranika Vladimira Jovanovića pred početak ABA lige gdje u prvom kolu dolazi ekipa Crvene zvezde i nema sumnje da će taj meč biti veliki ispit za Igokeu.