SJAJNA UVERTIRA Maestralni omladinci Zvezde porazili Jang Bojs i pokazali seniorima kako do "duple" pobjede

Prvijenac omladinaca Crvene zvezde u Ligi šampiona!

Poslije premijernog poraza u Mančesteru od Sitija (5:2), tim Nenada Milijaša savladao je Jang Bojs u Beogradu 2:1 (0:0) u 2. kolu G grupe tog takmičenja.

Meč na “krovu” odlučen je golovima u samom finišu. Prvo je u 73. minutu rezervista Novak Gojkov iskoristio asistenciju agilnog Koste Nedeljkovića, da bi još jedan momak “spušten” iz prvog tima Jovan Mijatović u 86. u slalomu donio trijumf.

Na kraju je Ugo Para samo uspio da ublaži poraz gostiju iz Berna u posljednjem minutu.

Bila je to fudbalska pravda za sve viđeno na vještačkom terenu Voždovca, pošto su se domaći propisno ispromašivali. Ređale su se šanse pred golom raspoloženog golmana Ardijana Bajramija, promašivali su Nedeljković, Mijatović, Veljko Milosavljević, a i raspoloženi Andrija Maksimović je pogodio prečku u nizu prilika.

Bajrami je branio sve što je mogao, ali ništa nije mogao u finišu. Tada je ostavljen da Gojkov ubaci loptu u praznu mrežu, a “blic-krig” je ovjerio najbolji akter meča Mijatović kada je “otresao” čuvara i uspio golmana da zaobiđe u potezu koji je oduševio sve.

Tu majstoriju nije pokvario ni Para kada je uhvatio volej i ublažio poraz Švajcaraca. Zvezda je tako došla do prvih bodova u grupi, pa je sada tik iza Sitija i Lajpciga koji imaju četiri, odnosno jedan više.

U sledećem kolu crveno-bijeli gostuju Lajpcigu.