SJAJNO VEČE Lajpcig nanio prvi poraz Realu, kriza Juventusa se nastavlja

Kanonada PSŽ, prvi poraz Real Madrida i nastavak kriza Juventusa obilježili su večernje mečeve Lige šampiona u kojima su postignuta 33. gola!

Benfika je umalo prokockala sjajnu prednost jer su imali 4:1 protiv Torineza. Gosti su se nakon izmjena uspjeli vratiti i smanjiti na 3:4.

Gati je u finišu promašio izjednačenje, a prije njega dvostruki strijelac za Portugalce Rafa Silva je pogodio stativu.

Dušan Vlahović se ipak zvaničnone vodi kao strijelac u Lisabonu jer je njegov udarac potvrdio Kean prilikom prvog gola Torineza.

PSŽ je deklasirao Makabi Haifu 7:2 a po dva gola su dali Leo Mesi i Mbape, dok su mrežu još zatresli Nejmar, Soler i Goldberg (autogol). Na drugoj strani dvostruki strijelac je bio Sek.

Lajpcig je nanio prvi poraz Real Madridu u ovoj sezoni Lige šampiona a sjajno su otvorili meč jer su već u 18.minuta imali 2:0 golovima Gvardiola i Nkunkua.

Tračak nade gostima vratio je Vinisijus Žunior, ali je u 81.minuti pogodio Timo Verner i donio značajnu prednost svom timu. Rodrigo je iz penala postavio konačnih 3:2.

Milan je očitao lekciju Dinamu u Zagrebu. Odigrali su Italijani puno bolje, efikasnije i na kraju su napunili mrežu šampiona Hrvatske, te su povećali šanse u borbi za prolazak u osminufinala,dok je Dinamo eliminisan iz Lige šampiona.

Seltik i Šahtjor su odigrali neriješeno 1:1 čime je škotski klub eliminisan iz Evrope.