ŠOK NA STARTU Oršić srušio Čelsi u Ligi šampiona

Start Lige šampiona donio je veliko iznenađenje! Dinamo je šokirao Čelsi i slavio je sa 1:0 protiv engleskog tima.

Čelsi je krenuo silovito imao nekoliko šansi, a onda je uslijedio „hladan tuš“ za goste. Sjajnu akciju domaćeg tima krunisao je Mislav Oršić u 13. minuti.

Čelsi je nakon toga bio zbunjen i iako je imao loptu u posjedu nije uspijevao da pronađe put do gola.

Na drugoj strani Dinamo je bio baš opasan iz kontru pa je Ristovski pogodio i prečku. Čelsi je zaprijetio tek u finišu kada je pogodio stativu u 86.minuti , a trener Ante Čačić je zabilježio prvu pobjedu u Ligi šampiona.

Borusija Dortmund nije imala problema protiv Kopenhagena. Savladali su rivala sa 3:0 . Domać su inicijativu krunisali golom Marka Rojsa u 35.minuti.

Sedam minuta kasnije povećao je prednost Geriro. Konačan rezultat postavio je Džud Belinghem.