MAJSTORIJE U SALCBURGU Čelsi prošao u nokaut fazu (VIDEO)

Čelsi je trijumfom u Salcburgu 2:1 izborio plasman u narednu fazu a imaće veliku šansu da na kraju dođe i do prve pozicije.

Sjajan meč su odigrali Salcburg i Čelsi. U prvom dijelu engleski tim je odigrao veoma dobro i imao je nekoliko odličnih prilika koje nisu realizovali i pravo je čudo da je nakon 45.minuta bilo samo 1:0.

Gosti su do prednosti došli u 23.minuti. Mateo Kovačić je zahvatio odbijenu loptu na ivici protivničkog šesnaesterca, a zatim je pogodio rašlje gola Filipa Kona!

Na startu drugog dijela Salcburg je izjednačio. Sjevnula je kontra, kapiten Veber je uputio sjajan centaršut a Žunior Adamu zakucao u gol Kepe Arizabalage!

Mnogo borbe sjajnih prilika u nastavku, uslijedila je majstorija Kai Haverca. Pulišić je lijepo pronašao Haverca na ivici šesnaesterca, a ovaj je žargonski rečeno “ubio pauka” i pogodio desne rašlje gola Salcburga.

Umalo da Strahinja Pavlović donese izjednačenje u! Skočio je srpski štoper dobro nakon prekida domaćeg tima i umalo iskoristio lošu procjenu golmana Čelsija Kepe. Lopta je nakon Pavlovićevog udarca glavom krenula ka mreži gostiju, ali se tamo našao Tijago Silva i izbacio je u korner!