SKAUTI PALI U BANJALUCI Borac na krilima Hadžića trijumfovao nad Izviđačem i otišao na završni turnir Kupa BiH

Rukometaši Borca plasirali su se na završni turnir Kupa BiH, nakon što su u četvrtfinalnom dvomeču bili bolji od ekipe Izviđača.

Borac je u prvom meču izgubio na gostovanju od ekipe iz Ljubuškog minimalnim rezultatom 28:29, ali je u revanš meču slavio rezultatom 30:26 i tako zbog bolje gol razlike otišao dalje.

Crveno-plavi su se tako pridružili ekipi Leotara koji je nešto ranije bio bolji od Slobode iz Tuzle.

Gledali smo vrlo izjednačen meč. Skauti su furiozno krenuli, poveli sa 1:5, ali je onda uslijedila serija Borca, a na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 11:11.

Nastavljena je rezultatska klackalica, a onda su Banjalučani zaigrali mnogo bolje i došli do prednosti od 3 gola razlike na 10 minuta do kraja.

Uspjeli su da sačuvaju prednost do kraja meča izabranici Irfana Smajlagića i na kraju odu na završni turnir.

Blistao je Nedim Hadžić, bek Banjalučana koji je postigao 11 golova, dok je golman crveno-plavih Slađan Subotić upisao devet intervencija.

Sa druge strane Ivano Pavlović i Aldin Sakić dali su po pet golova, dok je Haris Suljević imao sedam odbrana.