SLAVLJE NAKON 10 GODINA Inter sa penala srušio Juventus

Fudbaleri Intera pobijedili su na gostovanju Juventus 1:0 u derbiju 31. kola Serije A i tako pobjegli rivalu na plus četiri, ostavivši ga na četvrtoj poziciji.

Strelac jedinog gola bio je Hakan Čalhanoglu sa penala u nadokandi prvog poluvremena i tako kaznio Juventus za promašaja iz većeg dijela poluvremena kada su bili daleko dominantniji rival.

Juventus je poslije gužve prvo pogodio prečku.U finišu prvog poluvremena viđen je start Morate nad Damfrisom i konsultovan je VAR za procjenu penala i na kraju je pokazano na “bijelu tačku”.

Loptu je uzeo Hakan Čalhanoglu, a najbolji turski fudbaler nije iskoristio najstrožu kaznu i ostao je najnepopularniji rezultat. Na kraju je donijeta odluka da se ponovi penal, jer je De Liht ranije ušao, a loptu je ponovo uzeo Čalhanoglu i ovaj put bio precizniji.

U nastavku još veći pritisak Juventusa. Zakarija je u 73. minutu pogodio stativu, a zatim je Vlahović šutirao pored gola

U 83. minutu oprobao se i Dibala, ali ovaj put Handanović je lako ukrotio pokušaj Argentinca.

Do kraja meča nije bilo većih prilika, osim što je u četvrtom minutu nadokande Vlahović tražio penal.