ŠOK U NJUJORKU Prva teniserka svijeta ispala sa US open (FOTO)

Jelena Ostapenko, 20. igračica svijeta, pobrinula se za veliko iznenađenje na US Openu.

Letonka je eliminisala branioca titule i prvu igračicu svijeta, Poljakinju Igu Švjontek, 3:6, 6:3, 6:1.

Njoj je za veliku pobjedu bilo dovoljno 107 minuta, a plasman u četvrtfinale najbolji joj je rezultat u Njujorku i ujedno peto u karijeri na grend slemu.

Inače Jelena je 2017. osvojila titulu na Rolan Garosu i poslije toga je imala od velikih slem rezultata još samo polufinale Vimbldona.

Djevojka koja je ove godine odigrala čak 24 meča u tri seta, pokazala se još jednom kao enigma za Švjontek – i četvrti meč sa Poljakinjom uspjela je da dobije.

Ovaj poraz Ige ima mogući jak epilog, Arini Sabalenki biće dovoljna pobjeda nad Darijom Kasatkinom da poslije turnira postane prva na svijetu.

Meč su počele razmjenom brejkova, a onda je Švjontek napravila novi u šestom gemu i to joj je bilo dovoljno da stigne do 6:3.

Međutim, u nastavku, sve se obrnulo.

Ostapenko je zaigrala fantastično, povela u drugom setu sa 4:1.

Vratila je Švjontek brejk i smanjila na 4:3, ali je Jelena dobila naredna dva gema za 6:3 i 1-1 u setovima.

I onda mastralan set odluke u kojem je uz tri brejka stigla do 5:0, navodi B92.

Švjontek je vratila jedan brejk, i to kada je Jelena servirala za meč u šestom gemu, ali sve je bilo brzo gotovo, jer je Letoonka odmah uzvratila istom mJerom i plasirala se u četvrtfinale gdje je čeka okršaj sa Koko Gof koja je pobijedila Karolinu Voznjacki, 6:3, 3:6, 6:1.