SPEKTAKL U PEKINGU Švjontek kroz "iglene uši" stiže na megdan Gof (FOTO)

Iga Švjontek na Koko Gof – duel za koji smo umalo bili uskraćeni na US openu sada ćemo dobiti u polufinalu WTA 1000 turnira u Pekingu.

Koko Gof

Švjontek je u trileru savladala Karolin Garsiju sa 6:7 (8-10), 7:6 (7-5), 6:1, dok je Gof bila bolja od Marije Sakari sa 6:2, 6:4.

Švjontek debituje u Pekingu i sada se plasirala u svoje 11. polufinale u sezoni, peto na betonu iz kategorije WTA 1000 ove sezone, po čemu se izjednačila sa Serenom Vilijams (2013) i Simonom Halep (2015).

Poljakinja je dobila Garsiju treći put u četiri međusobna okršaja. Prvi se trajao je 53 minuta, nije bilo nijednog brejka, Švjontek je imala jednu set loptu, ali je na kraju Garsija realizovala svoju četvrtu.

U drugom setu je Švjontek povela 4:1, potom i servirala za set, ali je ipak morala u taj brejk, i to pošto je na 5:6 bila na dva poena do poraza. U taj brejku je Poljakinja ispustila vođstvo od 4-0, ali je ipak nekako izjednačila i potom bila superiorna u odlučujućem setu.

U narednom meču drame nije bilo, Gof je stigla do 16. uzastopne pobjede pri tom ne dozvolišvi Sakari nijednu brejk loptu.

Amerikanka je pobijedila Švjontek nedavno u Sinsinatiju, a prije toga je izgubila sedam uzastopnih mečeva od Poljakinje, i to bez osvojenog seta.

Ljudmila Samsonova je rezultatom 6:3, 6:2 pobijedila Jelenu Ostapenko i zakazala polufinalni duel sa pobjednicom meča Jelene Ribakine, koja je rezultatom 7:5, 6:2 savladala Arinu Sabaljenku.

Prva teniserka svijeta je dozvolila da protivnica napravi brejk u trećem gemu, ali je onda ekspresno uzvratila u narednom. Prvi set riješen je u maratonskom 11. gemu, kada je Ribakina iskoristila svoju petu brejk loptu u toku tog gema i potom „odbranila“ servis i osvojila set, piše Sport klub.

Kazahstanka je potom sa dva brejka slomila otpor Sabalenke i obezbijedila plasman u polufinale.