SOLUNSKI DERBI Navijači petardom gađali fudbalera, potpuno haos na terenu (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri PAOK-a savladali su ekipu Arisa na gostujućem terenu rezultatom 2:1, u velikom derbiju Soluna, u okviru 27. kola grčkog šampionata.

Navijači PAOK-a

Ipak, svega je bilo, a fudbala po najmanje. Ruku na srce, nije to čudno kada je riječ o grčim derbijima, a pogotovo kada je u pitanju ovaj solunski. Bilo kako bilo, PAOK je “vladar” solunskog “fronta”.

Nije sve krenulo baš najbolje za goste, s obzirom na to da je Aris poveo već u 12. minutu preko Luisa Palme, a uz to, domaćima je i poništen pogodak u 41. minutu zbog nedozvoljene pozicije.

To je ujedno i bilo sve u prvom poluvremenu, a u drugom je usljedio potpuni haos. Prvo je u 60. minutu usljedio višeminutni prekid, nakon što su domaće pristalice petardom pogodile fudbalera PAOK-a, Konstantelijasa, koji je želio da izvede korner.

Nakon toga, usljedio je veliki preokret gostiju, koji su prvo došli do izjednačenja u 68. minutu, nakon što je švedski arbitar, Mohamed Al Hakim, poslije konsultacije sa VAR sobom dosudio penal za PAOK, koji je uspješno u gol pretvorio Žoan Sastre.

Samo sedam minuta bilo je dovoljno crno-bijelima, koji su u 75. minutu pogotkom Andrije Živkovića došli do kompletnog preokreta.

Na kraju je usljedio i veći prekid, zbog domaćih navijača, koji su ubacivali sve što su stigli u teren.

Na kraju se na terenu našao i vlasnik Arisa, Todoris Karipidis, čime je “kompletiran” potpuni haos u Solunu, piše Telegraf.