Sporting silovito krenuo, pa doživio visok poraz: Prva pobjeda Marseja, golman gostiju se obrukao (VIDEO)

Fudbaleri Olimpika iz Marseja upisali su prvu pobjedu i prve bodove u tekućoj sezoni Lige šampiona.

Oni su u okviru 3. kola grupe D sa 4:1 pred praznim tribinama “Velodroma” savladali lisabonski Sporting, koji je do ove utakmice imao maksimalan učinak.

Portugalski tim je silovito krenuo i već u 51. sekundi poveo, a gol je postigao Trinkao.

Ipak, gosti su vrlo brzo sve upropastili zahvaljujući velikim greška,a prije svih golmana Adana, poslije čijeg nespretnog ispucavanja je lopta pogodila Sančeza i završila u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Arit je postigao drugi gol za francusku ekipu, a u 23. čuvar mreže Sportinga je isključen zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Balerdi je u 28. postigao treći pogodak za Marsej, pa se na odmor otišlo rezultatom 3:1.

U nastavku susreta nije bilo većih uzbuđenja sve do giniša, a Mbemba je u 84. postavio konačnih 4:1.

Plasman u grupi D je sada sljedeći: Sporting 6, Totenhem (-1) 3, Ajntraht Frankfurt (-1) 3, Olimpik Marsej 3 boda.

Duel njemačkog i engleskog tima jpočinje u 21 čas.